Weekday Masses in South London

7.00am

Holy Cross (Carshalton)

Our Lady of Victories (Clapham Common)

Latin

St Bede (Clapham Park)

7.30am

St Andrew (Thornton Heath)

St Bartholomew (Norbury)

St John the Baptist (Purley)

8.00am

St Patrick (Waterloo)

-Tu---

Our Lady of the Rosary (Sutton Surrey)

8.30am

Convent of Handmaids of Mary (Clapham Park)

-Tu---

St Gertrudes (Bermondsey South)

9.00am

Faithful Virgin (Upper Norwood)

Sacred Heart (Camberwell)

M----

St Margaret Clitherow (Dulwich Wood Park)

-Tu-ThF

St Christopher (Cheam)

-Tu---

St Margaret of Scotland (Carshalton Beeches)

--W--

Ss Simon & Jude (Streatham Hill)

9.15am

Good Shepherd (New Addington)

Our Lady of the Immaculate Conception (Surrey Docks)

MTu-Th-

St Dominic (Waddon)

9.30am

Holy Family (Sutton Green)

Most Holy Trinity (Dockhead)

Ss Philip & James (Herne Hill)

St Chad (South Norwood)

St Columba (Selsdon)

St Thomas More (Dulwich)

MTuW--

Our Lady of Sorrows (Peckham)

MTu-ThF

English Martyrs (Streatham)

MTu-ThF

St Aidan (Coulsdon)

M-WThF

St Francis of Sales & St Gertrude (Stockwell)

-TuWThF

Corpus Christi (Brixton)

--WThF

Holy Family (Sanderstead)

--WThF

St Matthew (West Norwood)

10.00am

Our Lady of Reparation (West Croydon)

Our Lady of the Annunciation (Addiscombe)

Our Lady of the Rosary (Brixton)

St Andrew (Thornton Heath)

St Bartholomew (Norbury)

St Elphege (Wallington)

St James the Great (Peckham Rye)

St John the Baptist (Purley)

St Mary Help of Christians (Old Coulsdon)

MTuWTh-

Holy Cross (Carshalton)

M-WThF

Our Lady of the Rosary (Sutton Surrey)

M-W-F

St Gertrudes (Bermondsey South)

M-W-F

St Margaret of Scotland (Carshalton Beeches)

M----

St Christopher (Cheam)

-TuWThF

St Gertrude (South Croydon)

-TuWTh-

St Margaret Clitherow (Dulwich Wood Park)

--WThF

St Matthias (Worcester Park)

11.00am

St Bede (Clapham Park)

12.00pm

--W--
Italian

Holy Redeemer (Scalabrini Centre)

----F

Holy Cross (Carshalton)

12.10pm

Our Lady of Reparation (West Croydon)

12.15pm

Latin

St Bede (Clapham Park)

12.30pm

Our Lady of Victories (Clapham Common)

-TuWThF

St Patrick (Waterloo)

12.35pm

-TuWThF

Our Lady of La Salette & St Joseph (Bermondsey)

12.45pm

Sacred Heart (Camberwell)

1.05pm

Precious Blood (Borough)

6.00pm

---Th-

St Gertrudes (Bermondsey South)

6.30pm

M----

St Bede (Clapham Park)

---Th-
term time Ord

Precious Blood (Borough)

----F

St Margaret Clitherow (Dulwich Wood Park)

6.45pm

Our Lady of Reparation (West Croydon)

7.00pm

MTuWTh-
Español

St Anne (Vauxhall)

-Tu---

Holy Family (Sanderstead)

--W-F

St Dominic (Waddon)

--W--

St James the Great (Peckham Rye)

----F

Sacred Heart (Camberwell)

7.30pm

M----
Latin

St Bede (Clapham Park)

-TuWThF
Português

Holy Redeemer (Scalabrini Centre)

-Tu---

Our Lady of Sorrows (Peckham)

--W-F
Slovak

Our Lady of La Salette & St Joseph (Bermondsey)

--W--

English Martyrs (Streatham)

---Th-

Our Lady of the Annunciation (Addiscombe)

----F
Español

St Anne (Vauxhall)

8.00pm

----F

St Bartholomew (Norbury)