Weekday Masses in South East London

7.30am

St Andrew (Thornton Heath)

St John the Baptist (Purley)

-Tu-Th-

Our Lady Help of Christians (Blackheath)

NOT
August

Cathedral of St George (Southwark)

8.00am

St Patrick (Waterloo)

8.15am

-TuWThF

Claver Convent (Beckenham)

8.30am

-Tu---

St Gertrudes (Bermondsey South)

9.00am

Christ Church (Eltham)

Faithful Virgin (Upper Norwood)

Our Lady of Assumption (Deptford)

Sacred Heart (Camberwell)

Ss Peter & Paul (Mitcham)

St Benet (Abbey Wood)

M----

St Margaret Clitherow (Dulwich Wood Park)

M-WThf

St Patrick (Plumstead)

9.15am

Annunciation & St Augustine (Beckenham)

Good Shepherd (New Addington)

Our Lady of Grace (Charlton)

Our Lady of the Immaculate Conception (Surrey Docks)

St Joseph (Shooters Hill)

St William of York (Forest Hill)

MTuWTh-

Holy Cross (Catford)

MTu-Th-

St Dominic (Waddon)

9.30am

English Martyrs (Walworth)

Most Holy Trinity (Dockhead)

Our Lady & St Philip Neri (Sydenham)

Resurrection of Our Lord (Sydenham Kirkdale)

Ss Philip & James (Herne Hill)

St Anthony of Padua (Anerley)

St Chad (South Norwood)

St Columba (Selsdon)

St John Fisher (Kidbrooke)

St Mary Magdalen (Brockley)

St Michael (Pollards Hill)

St Peter the Apostle (Woolwich)

St Thomas More (Dulwich)

St Thomas a Becket (Wandsworth)

MTuW--

Our Lady of Sorrows (Peckham)

MTu-ThF

St Aidan (Coulsdon)

M-WThF

Our Lady of Lourdes (Lee)

M-WTh-

Our Lady Help of Christians (Mottingham)

-TuWThF

Our Ladye Star of the Sea (Greenwich)

--WThF

Holy Family (Sanderstead)

--WThF

St Matthew (West Norwood)

--WThF

St Thomas the Apostle (Nunhead)

10.00am

Our Lady of Reparation (West Croydon)

Our Lady of the Rosary (Blackfen)

St Andrew (Thornton Heath)

St Edmund of Canterbury (Beckenham)

St Elphege (Wallington)

St James the Great (Peckham Rye)

St John the Baptist (Purley)

St Joseph (Bromley)

St Paul (Thamesmead Central)

St Saviour (Lewisham)

M-WThF

Holy Cross (Plumstead Common)

M-W-F

Our Lady Help of Christians (Blackheath)

M-W-F

St Gertrudes (Bermondsey South)

-TuWThF

Our Lady of the Assumption (Northfleet)

-TuWTh-

St Margaret Clitherow (Dulwich Wood Park)

--WThF

St Wilfrid (Kennington Park)

Polski

Merciful Jesus (Polish Church)

11.00am

---Th-

St Joseph (East Greenwich)

12.10pm

Our Lady of Reparation (West Croydon)

12.30pm

Cathedral of St George (Southwark)

St Peter the Apostle (Woolwich)

-TuWThF

St Patrick (Waterloo)

12.35pm

-TuWThF

Our Lady of La Salette & St Joseph (Bermondsey)

12.45pm

Sacred Heart (Camberwell)

1.05pm

Precious Blood (Borough)

1.15pm

----F

St Luke's Chapel (King's College Hospital)

6.00pm

---Th-

St Gertrudes (Bermondsey South)

6.30pm

MTuWTh-

St Saviour (Lewisham)

-Tu---

St Wilfrid (Kennington Park)

---Th-

Precious Blood (Borough)

----F

St Margaret Clitherow (Dulwich Wood Park)

6.45pm

Our Lady of Reparation (West Croydon)

7.00pm

MTuWTh-
Español

St Anne (Vauxhall)

-Tu---

Holy Family (Sanderstead)

-Tu---

St Joseph (East Greenwich)

--W-F

St Dominic (Waddon)

--W--

St James the Great (Peckham Rye)

----F

Sacred Heart (Camberwell)

Polski

Merciful Jesus (Polish Church)

7.30pm

-Tu---

Our Lady of Lourdes (Lee)

-Tu---

Our Lady of Sorrows (Peckham)

--W-F
Slovak

Our Lady of La Salette & St Joseph (Bermondsey)

--W--

St Edmund of Canterbury (Beckenham)

----F
Español

St Anne (Vauxhall)

first
Friday ONLY

Ss Peter & Paul (Mitcham)

8.00pm

----F

Holy Cross (Catford)

----F

St Saviour (Lewisham)