Sunday Masses in West Yorkshire

2.00pm (vigil)

2nd
Sat, Zimbabwe

St Augustine of Canterbury (Leeds)

4.00pm (vigil)

St Matthew (Allerton)

St Patrick (Elland)

4th
Sat, Malayalam

St Augustine of Canterbury (Leeds)

4.30pm (vigil)

Holy Spirit (Heckmondwike)

St Mary of the Angels (Batley)

5.00pm (vigil)

Our Lady of Lourdes & St Malachy (Halifax)

Sacred Heart (Bingley)

Ss Peter & Paul (Wakefield)

St Edward King & Confessor (Clifford)

St Joseph (Keighley)

St Joseph (Bradford)

5.15pm (vigil)

Corpus Christi (Osmondthorpe)

St Winefride (Bradford SW)

5.30pm (vigil)

Holy Family (Armley)

Our Lady of Perpetual Succour & St Clare (Fagley)

St Columba (Bradford)

St Cuthbert (Bradford)

5.45pm (vigil)

Ss Mary & Walburga (Shipley)

6.00pm (vigil)

Cathedral of St Anne (Leeds)

English Martyrs (Huddersfield)

Our Lady of Lourdes (Sheepridge)

Sacred Heart (Hemsworth)

Ss John Fisher & Thomas More (Burley-in-Wharfedale)

St Aidan (Mirfield)

St Anthony of Padua (Beeston Leeds)

St John the Baptist (Normanton)

St Joseph (Brighouse)

St Joseph (Castleford)

St Joseph (Wetherby)

St Mary (Rothwell Leeds)

St Nicholas (Gipton)

St Patrick (Birtsall)

St Patrick (Huddersfield)

St Patrick (Leeds)

St Urban (Leeds)

Polski

Our Lady of Czestochowa (Bradford Polish church)

2st
& 4th Sat

Our Lady of Lourdes & St William (Bradford)

6.15pm (vigil)

St Austin (Wakefield)

6.30pm (vigil)

Holy Name of Jesus (Leeds)

Our Lady & All Saints (Otley)

Our Lady & St Francis of Assisi (Eccleshill)

Our Lady of Unfailing Help & St Paul of The Cross (Cleckheaton)

Sacred Heart (Ilkley)

Sacred Heart & St Patrick (Sowerby Bridge)

St Anne (Keighley)

St Anthony of Padua (Clayton)

St Augustine of Canterbury (Leeds)

St Benedict (Garforth)

St Francis (Morley)

St Gregory the Great (Leeds)

St Joseph (Pudsey)

St Joseph (Batley Carr)

St Paul the Apostle (Leeds)

St Theresa of the Child Jesus (Queensbury)

Polski

Our Lady of Czestochowa & St Stanislaw Kostka (Polish church Leeds)

8.00am

Immaculate Heart of Mary (Moortown)

8.15am

St Austin (Wakefield)

St Mary (Horsforth)

St Theresa of the Child Jesus (Leeds)

8.30am

Chapel of Sacred Heart (Broughton Hall)

Ss Peter & Paul (Yeadon)

St Joseph (Brighouse)

NOT
August

Sacred Heart (Ilkley)

8.45am

Our Lady of Lourdes (Leeds)

9.00am

English Martyrs (Huddersfield)

Holy Name of Jesus (Leeds)

Immaculate Conception (Bradford NW)

Our Lady of Lourdes & St Malachy (Halifax)

Our Lady of Unfailing Help & St Paul of The Cross (Cleckheaton)

St Ignatius (Ossett)

St Joseph (Keighley)

St Joseph (Moorthorpe)

St Michael (Knottingley)

St Patrick (Birtsall)

St Patrick (Huddersfield)

NOT Aug

Ss John Fisher & Thomas More (Burley-in-Wharfedale)

Syro-Malabar

St Mary's Syro-Malabar Chaplaincy (St Wilfrid)

9.15am

Cathedral of St Anne (Leeds)

Ss Mary & Monica (Cottingley)

Ss Mary & Walburga (Shipley)

St Gregory the Great (Leeds)

St Matthew (Allerton)

St Winefride (Bradford SW)

9.30am

English Martyrs (Lupset)

Good Shepherd (Mytholmroyd)

Holy Family (Armley)

Holy Family (Slaithwaite)

Holy Spirit (Heckmondwike)

Immaculate Heart of Mary (Moortown)

Our Lady & St Peter (Bradford)

St Alban (Halifax)

St Francis (Morley)

St Mary (Rothwell Leeds)

St Nicholas (Gipton)

St Philip (Middleton Leeds)

NOT Aug

Our Lady & All Saints (Otley)

Polski

Our Lady of Czestochowa (Polish church Huddersfield)

Polski

Our Lady of Czestochowa & St Stanislaw Kostka (Polish church Leeds)

NOT
August

St Joseph (Pudsey)

9.45am

Assumption of Our Lady (Leeds)

10.00am

Our Lady of Perpetual Succour & St Clare (Fagley)

Sacred Heart & St Bernard (Halifax)

Ss Peter & Paul (Wakefield)

St Aidan (Mirfield)

St Anthony of Padua (Clayton)

St Anthony of Padua (Beeston Leeds)

St John the Baptist (Normanton)

St Joseph (Bradford)

St Joseph (Castleford)

St Joseph (Todmorden)

St Joseph (Wetherby)

St Patrick (Leeds)

St Paul the Apostle (Leeds)

Aug
ONLY

Our Lady & All Saints (Otley)

Polski

Our Lady of Czestochowa (Bradford Polish church)

August
ONLY

St Joseph (Pudsey)

10.15am

Our Lady of Mount Carmel (Silsden)

St Theresa of the Child Jesus (Leeds)

10.30am

Corpus Christi (Osmondthorpe)

First Martyrs of Rome (Bradford)

Holy Rosary (Leeds)

Our Lady & St Paulinus (Dewsbury)

Our Lady & the First Martyrs of Rome (Heaton)

Our Lady of Lourdes (Haworth)

Our Lady of Lourdes (Sheepridge)

Sacred Heart (Ilkley)

St Augustine of Canterbury (Leeds)

St Benedict (Garforth)

St Mary of the Angels (Batley)

St Patrick (Elland)

St Urban (Leeds)

Aug
ONLY

Ss John Fisher & Thomas More (Burley-in-Wharfedale)

Syro-Malabar

St Mary's Syro-Malabar Chaplaincy (St Wilfrid)

10.45am

Sacred Heart (Hemsworth)

11.00am

Cathedral of St Anne (Leeds)

Christ the King (Bramley)

Immaculate Heart of Mary (Moortown)

Our Lady & St Francis of Assisi (Eccleshill)

Our Lady of Good Counsel (Seacroft)

Sacred Heart & St Patrick (Sowerby Bridge)

Ss Peter & Paul (Yeadon)

St Aidan (Baildon)

St Anne (Keighley)

St Austin (Wakefield)

St Columba (Halifax)

St Edward King & Confessor (Clifford)

St Ignatius (Ossett)

St Joseph (Pontefract)

St Joseph (Huddersfield)

St Mary (Rothwell Leeds)

St Mary (Halifax)

St Patrick (Huddersfield)

St Peter (Leeds)

Latin,
extra.form

Chapel of Sacred Heart (Broughton Hall)

Polski

Our Lady of Czestochowa & St Stanislaw Kostka (Polish church Leeds)

NOT Aug

Ss John Fisher & Thomas More (Burley-in-Wharfedale)

11.15am

Holy Name of Jesus (Leeds)

Our Lady of Unfailing Help & St Paul of The Cross (Cleckheaton)

Sacred Heart (Bingley)

St Columba (Bradford)

St Francis (Morley)

St John the Evangelist (Bradford)

St Mary (Horsforth)

NOT Aug

Our Lady & All Saints (Otley)

Polski

Our Lady of Czestochowa (Bradford Polish church)

Polski

Our Lady of Czestochowa (Polish church Huddersfield)

NOT
August

St Joseph (Pudsey)

11.30am

Our Lady of Lourdes & St William (Bradford)

12.00pm

St Francis of Assisi (Holbeck)

1.00pm

1st
3rd Sun, Ge’ez

Holy Rosary (Leeds)

Polski

Our Lady of Czestochowa & St Stanislaw Kostka (Polish church Leeds)

Latin
extra.form

St Joseph (Bradford)

Polski

St Mary (Halifax)

2.00pm

2nd
Sun, Ukranian

St Augustine of Canterbury (Leeds)

3.00pm

2nd
Sun, faith light

Holy Rosary (Leeds)

3.30pm

Polski

St Austin (Wakefield)

4.00pm

3rd
Sun,Syro-Malabar

St Michael (Knottingley)

4.15pm

2nd
3rd Sun, Polski

St Joseph (Pontefract)

5.00pm

Good Shepherd (Mytholmroyd)

St Patrick (Huddersfield)

3rd
Sun, Latin

St Augustine of Canterbury (Leeds)

5.30pm

Our Lady of Perpetual Succour & St Clare (Fagley)

6.00pm

Cathedral of St Anne (Leeds)

First Martyrs of Rome (Bradford)

Our Lady & the First Martyrs of Rome (Heaton)

St Alban (Halifax)

St Austin (Wakefield)

St Joseph (Bradford)

St Theresa of the Child Jesus (Leeds)

term
time ONLY

Trinity & All Saints College (Horsforth)

6.30pm

Immaculate Heart of Mary (Moortown)

Ss Peter & Paul (Yeadon)

St Joseph (Pontefract)

7.00pm

Polski

Our Lady of Czestochowa (Polish church Huddersfield)

Polski

Our Lady of Czestochowa & St Stanislaw Kostka (Polish church Leeds)