Sunday Masses in South Yorkshire

5.00pm (vigil)

Blessed English Martyrs (Askern)

Holy Spirit (Dronfield)

Our Lady of Mt Carmel & St Mary Magdalen (Intake)

St Catherine of Alexandria (Burngreave)

St Joseph (Handsworth)

St Thomas More (Parson Cross)

5.30pm (vigil)

Cathedral of St Marie (Sheffield)

St Michael & All Angels (Wombwell)

St William of York (Sheffield)

Polski

St Peter-in-Chains (Doncaster)

6.00pm (vigil)

Immaculate Conception (St Mary Rotherham)

Our Lady & St James (Worsbrough)

Our Lady of Lourdes (Hackenthorpe)

Our Lady of the Assumption (Stainforth)

St Mary (Edlington)

St Mary Magdalene (Cudworth)

St Paul (Cantley)

6.30pm (vigil)

English Martyrs (Totley)

Mother of God & St Wilfrid (Sheffield)

Sacred Heart (Hillsborough)

St Alban (Denaby Main)

St Joseph (Wath-upon-Dearne)

St Mary (High Green)

St Thomas of Canterbury (Kirk Sandall)

Polski

St Charles Borromeo (Attercliffe)

8.30am

Cathedral of St Marie (Sheffield)

Mother of God & St Wilfrid (Sheffield)

St Anthony (Gleadless)

St Charles Borromeo (Attercliffe)

9.00am

Immaculate Conception (St Mary Rotherham)

Our Lady of Mt Carmel & St Mary Magdalen (Intake)

Our Lady of Sorrows & St Francis (Armthorpe)

Sacred Heart (Balby)

Sacred Heart (Goldthorpe)

Ss Joseph & Teresa (Woodlands)

St Catherine of Alexandria (Burngreave)

St Michael & All Angels (Wombwell)

9.15am

Our Lady of Beauchief & St Thomas of Canterbury (Woodseats)

St Joseph (Rawmarsh)

St Teresa (Darton)

9.30am

Blessed Trinity (Wickersley)

English Martyrs (Mexborough)

Holy Rood (Barnsley)

Our Lady of Lourdes (Hackenthorpe)

St Bede (Masbrough)

St Joseph (Dinnington)

St Mary (High Green)

St Vincent (Crookes)

St William of York (Sheffield)

9.45am

St Oswald (Wybourn)

10.00am

Mother of God & St Wilfrid (Sheffield)

Our Lady of Mt Carmel & St Mary Magdalen (Intake)

Our Lady of Perpetual Help (Bentley)

St Peter-in-Chains (Doncaster)

10.30am

Cathedral of St Marie (Sheffield)

St Joseph & St Nicholas (Moorends)

St Paul (Cantley)

11.00am

Christ the King (Rossington)

Holy Family (Arbourthorne)

Holy Rood (Barnsley)

Sacred Heart (Hillsborough)

Sacred Heart & St Helen (Hoyland)

St Alban (Denaby Main)

St Francis of Assisi (Sheffield)

St Gerard (Rotherham)

St Mary (Penistone)

St Mary Magdalene (Maltby)

St Patrick (Sheffield)

St Theresa of the Child Jesus (Manor Estate)

Polski

St Charles Borromeo (Attercliffe)

11.15am

Our Lady of Beauchief & St Thomas of Canterbury (Woodseats)

St Joseph (Wath-upon-Dearne)

Polski

St Bede (Masbrough)

11.30am

Blessed Sacrament (Athersley)

12.30pm

Cathedral of St Marie (Sheffield)

1.00pm

1st
S Ge’ez; 4th Sun

Holy Family (Arbourthorne)

1.15pm

Polski

St Peter-in-Chains (Doncaster)

5.00pm

Uni. of Sheffield & Sheffield Hallam University (Catholic Chaplaincy)

6.00pm

St Peter-in-Chains (Doncaster)

St Vincent (Crookes)

6.15pm

St Bede (Masbrough)

6.30pm

Cathedral of St Marie (Sheffield)

St Ann (Deepcar)