Your browser prefers English. Switch Language?

Missas no Domingo em West Yorkshire

14:00 (Véspera)

2nd
Sat, Zimbabwe

St Augustine of Canterbury (Leeds)

16:00 (Véspera)

4th
Sun, Malayalam

St Augustine of Canterbury (Leeds)

16:30 (Véspera)

Holy Spirit (Heckmondwike)

17:00 (Véspera)

Ss Peter & Paul (Wakefield)

St Joseph (Bradford SW)

St Joseph (Keighley)

17:15 (Véspera)

Corpus Christi (Osmondthorpe)

17:30 (Véspera)

Our Lady of Perpetual Succour & St Clare (Fagley)

Ss Mary & Walburga (Shipley)

St Columba (Bradford)

St Cuthbert (Bradford)

St Joseph (Huddersfield)

St Patrick (Elland)

18:00 (Véspera)

Cathedral of St Anne (Leeds)

Christ the King (Bramley)

Polski

Our Lady of Czestochowa (Bradford Polish church)

Our Lady of Lourdes (Sheepridge)

Our Lady of Lourdes & St William (Bradford)

Sacred Heart (Bingley)

Sacred Heart (Hemsworth)

Sacred Heart & St Bernard (Halifax)

Ss John Fisher & Thomas More (Burley-in-Wharfedale)

St Benedict (Garforth)

St Columba (Halifax)

St Edward King & Confessor (Clifford)

St Joseph (Brighouse)

St Joseph (Castleford)

St Joseph (Wetherby)

St Mary (Rothwell)

Extraordinary
Form

St Mary (Halifax)

St Mary of the Angels (Batley)

St Nicholas (Gipton)

St Patrick (Birtsall)

St Patrick (Huddersfield)

St Patrick (Leeds)

St Thomas More (Dewsbury)

St Urban (Leeds)

18:15 (Véspera)

St Austin (Wakefield)

St Theresa & St Winefride (Bradford SW)

18:30 (Véspera)

English Martyrs (Huddersfield)

Holy Family (Armley)

Holy Name of Jesus (Leeds)

Our Lady & All Saints (Otley)

Our Lady & St Francis of Assisi (Eccleshill)

Our Lady & St Paulinus (Dewsbury)

Our Lady of Czestochowa & St Stanislaw Kostka (Leeds)

Our Lady of Lourdes & St Malachy (Halifax)

Our Lady of Unfailing Help & St Paul of The Cross (Cleckheaton)

Sacred Heart (Ilkley)

Sacred Heart & St Patrick (Sowerby Bridge)

St Aidan (Mirfield)

St Anne (Keighley)

St Anthony of Padua (Clayton)

St Anthony of Padua (Beeston)

St Augustine of Canterbury (Leeds)

St Francis (Morley)

St Gregory the Great (Leeds)

St Joseph (Pudsey)

St Joseph (Batley Carr)

St Matthew (Allerton)

St Paul the Apostle (Leeds)

St Theresa of the Child Jesus (Queensbury)

19:00 (Véspera)

St John the Baptist (Normanton)

08:00

Immaculate Heart of Mary (Moortown)

08:15

St Austin (Wakefield)

St Mary (Horsforth)

St Theresa of the Child Jesus (Leeds)

08:30

Sacred Heart (Broughton Hall)

Not
August

Sacred Heart (Ilkley)

Ss Peter & Paul (Yeadon)

St Benedict (Garforth)

St Joseph (Brighouse)

08:45

Our Lady of Lourdes (Leeds)

09:00

Holy Name of Jesus (Leeds)

Immaculate Conception (Bradford NW)

Most Holy Trinity & Our Lady of Pochaiv (Bradford)

Our Lady & St Paulinus (Dewsbury)

Our Lady of Unfailing Help & St Paul of The Cross (Cleckheaton)

NOT Aug

Ss John Fisher & Thomas More (Burley-in-Wharfedale)

Ss Peter & Paul (Wakefield)

St Anthony of Padua (Beeston)

St Ignatius (Ossett)

St Joseph (Moorthorpe)

St Joseph (Keighley)

St Michael (Knottingley)

St Patrick (Huddersfield)

St Wilfrid (Leeds)

09:15

St Gregory the Great (Leeds)

St Theresa & St Winefride (Bradford SW)

09:30

Cathedral of St Anne (Leeds)

English Martyrs (Huddersfield)

English Martyrs (Lupset)

Good Shepherd (Mytholmroyd)

Holy Family (Slaithwaite)

Holy Spirit (Heckmondwike)

Immaculate Heart of Mary (Moortown)

Our Lady & All Saints (Otley)

Our Lady & St Peter (Bradford)

Our Lady of Czestochowa (Huddersfield)

Our Lady of Czestochowa & St Stanislaw Kostka (Leeds)

Ss Mary & Monica (Cottingley)

Ss Mary & Walburga (Shipley)

St Aidan (Mirfield)

St Alban (Halifax)

St Francis (Morley)

Not
August

St Joseph (Pudsey)

St Mary (Rothwell)

St Nicholas (Gipton)

St Philip (Middleton)

09:45

Assumption of Our Lady (Leeds)

10:00

Christ the King (Bramley)

Holy Family (Armley)

Polski

Our Lady of Czestochowa (Bradford Polish church)

Our Lady of Lourdes & St Malachy (Halifax)

Our Lady of Perpetual Succour & St Clare (Fagley)

Sacred Heart & St Bernard (Halifax)

St Anthony of Padua (Clayton)

St Benedict (Garforth)

St Columba (Halifax)

St John the Baptist (Normanton)

St Joseph (Bradford SW)

St Joseph (Castleford)

St Joseph (Todmorden)

St Joseph (Wetherby)

August
ONLY

St Joseph (Pudsey)

St Mary of the Angels (Batley)

St Matthew (Allerton)

St Patrick (Birtsall)

St Patrick (Elland)

St Patrick (Leeds)

St Paul the Apostle (Leeds)

St Theresa of the Child Jesus (Queensbury)

10:15

Our Lady & English Martyrs (Addingham)

Our Lady of Mount Carmel (Silsden)

St Theresa of the Child Jesus (Leeds)

10:30

Corpus Christi (Osmondthorpe)

Holy Rosary (Leeds)

Most Holy Trinity & Our Lady of Pochaiv (Bradford)

Our Lady & the First Martyrs (Heaton)

Our Lady of Lourdes (Sheepridge)

Our Lady of Lourdes (Haworth)

Our Lady of Lourdes & St William (Bradford)

Sacred Heart (Ilkley)

Aug
ONLY

Ss John Fisher & Thomas More (Burley-in-Wharfedale)

St Augustine of Canterbury (Leeds)

St Joseph (Batley Carr)

St Urban (Leeds)

10:45

Sacred Heart (Hemsworth)

11:00

Cathedral of St Anne (Leeds)

Christ the King (Bramley)

Immaculate Heart of Mary (Moortown)

Our Lady & St Francis of Assisi (Eccleshill)

Our Lady & St Paulinus (Dewsbury)

Our Lady of Czestochowa & St Stanislaw Kostka (Leeds)

Our Lady of Good Counsel (Seacroft)

Sacred Heart (Bingley)

Sacred Heart & St Patrick (Sowerby Bridge)

NOT Aug

Ss John Fisher & Thomas More (Burley-in-Wharfedale)

Ss Peter & Paul (Yeadon)

St Aidan (Baildon)

St Anne (Keighley)

St Austin (Wakefield)

St Edward King & Confessor (Clifford)

St Francis of Assisi (Holbeck)

St Ignatius (Ossett)

St Joseph (Brighouse)

St Joseph (Pontefract)

St Joseph (Huddersfield)

St Mary (Rothwell)

St Mary (Halifax)

St Mary (Horsforth)

St Patrick (Huddersfield)

St Peter (Leeds)

St Thomas More (Dewsbury)

11:15

Holy Name of Jesus (Leeds)

Our Lady & All Saints (Otley)

Our Lady of Czestochowa (Huddersfield)

Polski

Our Lady of Czestochowa (Bradford Polish church)

Our Lady of Unfailing Help & St Paul of The Cross (Cleckheaton)

St Columba (Bradford)

St Francis (Morley)

St John the Evangelist (Bradford)

Not
August

St Joseph (Pudsey)

11:30

Ss Peter & Paul (Wakefield)

12:30

extraordinary
form

St Joseph (Bradford SW)

12:45

Polski

St Mary (Halifax)

13:00

Holy Rosary (Leeds)

14:00

2nd
Sun, Ukranian

St Augustine of Canterbury (Leeds)

15:15

2nd
Sun, Polski

Sacred Heart (Hemsworth)

15:30

Polski

St Austin (Wakefield)

Extraordinary
Form

St Joseph (Castleford)

16:00

3rd
Sun,Syro-Malabar

St Michael (Knottingley)

16:15

2nd
Sun, Polski

St Joseph (Pontefract)

17:00

Good Shepherd (Mytholmroyd)

3rd
Sun, Latin

St Augustine of Canterbury (Leeds)

St Patrick (Huddersfield)

17:30

Our Lady of Perpetual Succour & St Clare (Fagley)

18:00

Cathedral of St Anne (Leeds)

Our Lady & the First Martyrs (Heaton)

St Alban (Halifax)

St Austin (Wakefield)

St Joseph (Bradford SW)

St Joseph (Castleford)

St Theresa of the Child Jesus (Leeds)

term
time only

Trinity & All Saints College (Horsforth)

18:30

Immaculate Heart of Mary (Moortown)

Ss Peter & Paul (Yeadon)

St Joseph (Pontefract)

19:00

Our Lady of Czestochowa (Huddersfield)