Your browser prefers English. Switch Language?

Missas no Domingo em Middlesex

11:30 (Véspera)

Convent of St Mary (Brentford)

15:00 (Véspera)

3rd
Sat, Goan

St Anselm (Southall)

4th
Sat, Tagalog

St Lawrence (Feltham)

17:00 (Véspera)

St Theresa (Headstone Lane)

17:30 (Véspera)

St Gregory the Great (Ruislip South)

St William of York (Stanmore)

18:00 (Véspera)

Polski

Convent of the Holy Family of Nazareth (Enfield)

English Martyrs (Wembley Park)

Mary, Mother of God (Ponders End)

Most Sacred Heart (Ruislip)

Our Lady & St Christopher (Cranford)

Our Lady & St Thomas of Canterbury (Harrow-on-the-Hill)

Our Lady of Loreto & St Winefride (Kew)

Our Lady of Mount Carmel & St George (Enfield)

Our Lady of Sorrows & St Bridget (Isleworth)

St Bernadette (Hillingdon)

St Francis De Sales (Hampton Hill)

St Gabriel (Harrow South)

St Ignatius of Loyola (Sunbury-on-Thames)

St John Fisher (Harrow North)

St John Fisher (Shepperton)

St John of Rochester (Egham Hythe)

St Lawrence (Feltham)

St Luke (Pinner)

St Matthew (Northwood)

St Michael (Ashford)

18:15 (Véspera)

Ss Michael & Martin (Hounslow)

St George (Sudbury)

18:30 (Véspera)

All Saints (Kenton)

Annunciation (Burnt Oak)

Immaculate Heart of Mary (Hayes)

Our Lady of Lourdes & St Michael (Uxbridge)

Our Lady of the Rosary (Staines)

Sacred Heart (Teddington)

St Anselm (Southall)

St Anthony of Padua (Edgware)

St John Fisher (Perivale)

St John the Evangelist (Brentford)

St Joseph (Wembley)

St Margaret of Scotland (St Margarets-on-Thames)

St Paul (Harefield)

St Theodore of Canterbury (Hampton-on-Thames)

St Thomas More (Eastcote)

19:00 (Véspera)

Our Lady Queen of Apostles (Heston)

Our Lady of the Visitation (Greenford)

St Catherine (West Drayton)

St Raphael (Yeading)

08:00

Mary, Mother of God (Ponders End)

Our Lady Queen of Apostles (Heston)

Our Lady of Mount Carmel & St George (Enfield)

Our Lady of Sorrows & St Bridget (Isleworth)

Our Lady of the Visitation (Greenford)

St Anselm (Southall)

St William of York (Stanmore)

08:30

Immaculate Heart of Mary (Hayes)

Most Sacred Heart (Ruislip)

Our Lady & St Christopher (Cranford)

Our Lady & St Thomas of Canterbury (Harrow-on-the-Hill)

Our Lady of Lourdes & St Michael (Uxbridge)

St Gabriel (Harrow South)

St George (Sudbury)

St John Fisher (Shepperton)

St John Fisher (Harrow North)

St Margaret of Scotland (St Margarets-on-Thames)

St Theodore of Canterbury (Hampton-on-Thames)

09:00

All Saints (Kenton)

Annunciation (Burnt Oak)

Polski

Convent of the Holy Family of Nazareth (Enfield)

English Martyrs (Wembley Park)

Our Lady of Mount Carmel & St George (Enfield)

Our Lady of the Rosary (Staines)

Our Lady of the Visitation (Greenford)

Ss Michael & Martin (Hounslow)

St Bernadette (Hillingdon)

St Bernard (Northolt)

St Catherine (West Drayton)

St Francis De Sales (Hampton Hill)

St Joseph (Wembley)

St Lawrence (Feltham)

St Luke (Pinner)

St Matthew (Northwood)

St Paul (Harefield)

St Raphael (Yeading)

09:15

St John of Rochester (Egham Hythe)

09:30

Mary, Mother of God (Ponders End)

Our Lady Queen of Apostles (Heston)

Our Lady of Loreto & St Winefride (Kew)

Sacred Heart (Teddington)

St Ignatius of Loyola (Sunbury-on-Thames)

St John Fisher (Perivale)

St John the Evangelist (Brentford)

St Michael (Ashford)

St Thomas More (Eastcote)

St Vincent de Paul (Osterley)

09:45

Our Lady & St Thomas of Canterbury (Harrow-on-the-Hill)

St Anselm (Southall)

St George (Sudbury)

10:00

Immaculate Heart of Mary (Hayes)

Most Sacred Heart (Ruislip)

Our Lady of Sorrows & St Bridget (Isleworth)

Our Lady of Walsingham & the English Martys (Enfield)

St Anthony of Padua (Edgware)

St Gabriel (Harrow South)

St Gregory the Great (Ruislip South)

St John Fisher (Harrow North)

St Theresa (Headstone Lane)

St William of York (Stanmore)

10:30

Annunciation (Burnt Oak)

Maronite

Convent of the Holy Family of Nazareth (Enfield)

Our Lady & St Christopher (Cranford)

Our Lady of Lourdes & St Michael (Uxbridge)

Our Lady of Mount Carmel & St George (Enfield)

Our Lady of the Visitation (Greenford)

Ss Michael & Martin (Hounslow)

St John Fisher (Shepperton)

St Margaret of Scotland (St Margarets-on-Thames)

St Raphael (Yeading)

St Theodore of Canterbury (Hampton-on-Thames)

11:00

All Saints (Kenton)

English Martyrs (Wembley Park)

Mary, Mother of God (Ponders End)

Our Lady of Loreto & St Winefride (Kew)

Our Lady of the Rosary (Staines)

St Bernadette (Hillingdon)

St Bernard (Northolt)

St Catherine (West Drayton)

St Francis De Sales (Hampton Hill)

St Lawrence (Feltham)

St Luke (Pinner)

St Michael (Ashford)

St Paul (Harefield)

11:15

Our Lady & St Thomas of Canterbury (Harrow-on-the-Hill)

Sacred Heart (Teddington)

St George (Sudbury)

St Matthew (Northwood)

11:30

Most Sacred Heart (Ruislip)

Our Lady Queen of Apostles (Heston)

St Anselm (Southall)

St Ignatius of Loyola (Sunbury-on-Thames)

St John Fisher (Perivale)

St John Fisher (Harrow North)

St John the Evangelist (Brentford)

St Thomas More (Eastcote)

St Vincent de Paul (Osterley)

12:00

Annunciation (Burnt Oak)

Immaculate Heart of Mary (Hayes)

Our Lady of Mount Carmel & St George (Enfield)

Our Lady of Sorrows & St Bridget (Isleworth)

Our Lady of the Visitation (Greenford)

Ss Michael & Martin (Hounslow)

St Anthony of Padua (Edgware)

St Gabriel (Harrow South)

St Joseph (Wembley)

St Raphael (Yeading)

12:30

Mary, Mother of God (Ponders End)

St George's Chapel (Heathrow Airport)

13:00

Polski

St Lawrence (Feltham)

13:30

1st
Sun, Tamil

St Anselm (Southall)

14:00

2nd
Sun, Filipino

English Martyrs (Wembley Park)

14:30

4th
Sun, African

St Lawrence (Feltham)

15:00

Polski

Our Lady Queen of Apostles (Heston)

3rd
Malay/last Urdu

St Anselm (Southall)

5th
Sun, Filipino

St Joseph (Wembley)

2nd
Sun, Ukrainian

St Lawrence (Feltham)

15:30

3rd
Sun Syro-Malabar

Our Lady of Walsingham & the English Martys (Enfield)

16:00

2nd
Sun, Sinhalese

Ss Michael & Martin (Hounslow)

1st,Konk
4th,SyroMal

St Joseph (Wembley)

16:30

1st
Sun, Tamil

All Saints (Kenton)

17:00

Our Lady of Lourdes & St Michael (Uxbridge)

Polski

St Bernard (Northolt)

2nd
Sun Syro-Malabar

St Paul (Harefield)

17:30

Our Lady Queen of Apostles (Heston)

St Bernadette (Hillingdon)

except
August

St George (Sudbury)

18:00

English Martyrs (Wembley Park)

Mary, Mother of God (Ponders End)

Most Sacred Heart (Ruislip)

Our Lady of Loreto & St Winefride (Kew)

Our Lady of Mount Carmel & St George (Enfield)

Ss Michael & Martin (Hounslow)

St Catherine (West Drayton)

St Gregory the Great (Ruislip South)

St Lawrence (Feltham)

St Matthew (Northwood)

St Michael (Ashford)

St Theresa (Headstone Lane)

St Vincent de Paul (Osterley)

18:30

Our Lady & St Thomas of Canterbury (Harrow-on-the-Hill)

St Anselm (Southall)

St Anthony of Padua (Edgware)

St John Fisher (Perivale)

St Margaret of Scotland (St Margarets-on-Thames)

19:00

Our Lady of the Visitation (Greenford)

19:30

St Joseph (Wembley)

20:30

Immaculate Heart of Mary (Hayes)