Sunday Masses in Dorset

5.00pm (vigil)

Holy Name & St Edward the Martyr (Shaftesbury)

St Anthony of Padua (Broadstone)

St Catherine (Wimborne)

various

Sacred Heart (Bournemouth)

5.30pm (vigil)

Our Lady of Lourdes & St Cecilia (Blandford Forum)

St Joseph & St Walburga (Parkstone)

6.00pm (vigil)

Corpus Christi (Bournemouth)

Our Lady of Victories & St Bernadette (Bournemouth)

Sacred Heart & St Aldhelm (Sherborne)

St Joseph (Weymouth)

St Thomas More (Iford)

2nd
& 4th Sat

Our Lady Queen of Martyrs & St Ignatius (Chideock)

weeks
2 & 4 ONLY

St Edward the Martyr (Wareham)

1st
& 3rd Sat ONLY

St John (Beaminster)

5th Sat

St Mary & St Catherine (Bridport)

6.30pm (vigil)

St Anthony (West Moors)

weeks
1,3,5 ONLY

St Mary (Lulworth)

8.00am

Sacred Heart (Bournemouth)

St Joseph (Weymouth)

8.30am

Holy Trinity (Dorchester)

Our Lady of Fatima (Upper Parkstone)

St Anthony (West Moors)

9.00am

Holy Spirit & St Edward (Swanage)

Immaculate Conception & St Joseph (Christchurch)

Our Lady Immaculate (Westbourne)

Our Lady of Lourdes & St Cecilia (Blandford Forum)

St Catherine (Wimborne)

St Edmund Campion (Castlepoint)

Polski

Annunciation (Charminster)

9.30am

Christ the King (Kinson)

Corpus Christi (Bournemouth)

Our Lady (Marnhull)

Our Lady Queen of Peace & Bl. Margaret Pole (Bournemouth)

St Mary (Poole)

St Thomas More (Iford)

10.00am

St Joseph (Weymouth)

St Mary & St Catherine (Bridport)

10.30am

Holy Trinity (Dorchester)

Sacred Heart (Bournemouth)

Sacred Heart & St Aldhelm (Sherborne)

St Joseph & St Walburga (Parkstone)

11.00am

Annunciation (Charminster)

Holy Name & St Edward the Martyr (Shaftesbury)

Holy Redeemer (Highcliffe)

Our Lady Immaculate (Westbourne)

Our Lady Queen of Peace & Bl. Margaret Pole (Bournemouth)

Our Lady of Victories & St Bernadette (Bournemouth)

Ss Michael & George (Lyme Regis)

St Anthony (West Moors)

St Benedict (Gillingham Dorset)

St Catherine (Wimborne)

St Joseph (Wool)

11.15am

Ordinariate

St Thomas More (Iford)

12.30pm

Polski

Sacred Heart (Bournemouth)

4.00pm

Sacred Heart (Bournemouth)

5.00pm

Corpus Christi (Bournemouth)

2nd
Sun,Syro-Malabar

St Edmund Campion (Castlepoint)

5.30pm

St Mary (Poole)

6.00pm

Our Lady (Marnhull)

6.30pm

Annunciation (Charminster)

7.00pm

Polski

St Edmund Campion (Castlepoint)