Your browser prefers English. Switch Language?

Sonntagsmessen in Birmingham

12.30pm (Abend)

Sacred Heart & St Margaret Mary (Aston)

St Augustine (Solihull)

1.00pm (Abend)

St Anne (Birmingham)

1.10pm (Abend)

St Michael (Birmingham)

4.00pm (Abend)

Holy Family (Small Heath)

4.30pm (Abend)

Cathedral of St Chad (Birmingham)

5.00pm (Abend)

Our Lady of Good Counsel & St Gregory the Great (Bearwood)

Sacred Heart & Holy Souls (Acocks Green)

Ss Joseph & Helen (Kings Norton)

Ss Peter & Paul (Pype Hayes)

St Anthony of Padua (Kingshurst)

5.15pm (Abend)

Our Lady & St Rose of Lima (Weoley Castle)

5.30pm (Abend)

Holy Cross (West Bromwich)

Immaculate Conception (Birmingham Oratory)

Our Lady & St Brigid (Northfield)

Our Lady of the Wayside (Shirley)

Ss George & Teresa (Dorridge)

St Ambrose Barlow (Hall Green)

St Catherine of Siena (Birmingham)

St Dunstan (Kings Heath)

St Thomas More (Sheldon)

St Wilfrid (Castle Bromwich)

6.00pm (Abend)

Corpus Christi (Stechford)

English Martyrs (Sparkhill)

Holy Cross & St Francis (Walmley)

Holy Trinity (Sutton Coldfield)

Our Lady of Fatima (Quinton)

Our Lady of Lourdes (Yardley Wood)

Our Lady of the Assumption (Maryvale)

Ss Thomas & Edmund of Canterbury (Erdington Abbey)

St Edward (Selly Oak)

St Joseph (Nechells)

St Mary (Harborne)

Polski

St Michael (Birmingham)

6.30pm (Abend)

Mother of God & Guardian Angels (Castle Bromwich)

Our Lady & St Kenelm (Halesowen)

St Anne (Chelmsley Wood)

St Jude (Maypole)

St Margaret Mary (Perry Common)

6.45pm (Abend)

Our Lady of Perpetual Succour (Rednal)

7.00pm (Abend)

St Francis (Handsworth)

St Mary & St John (Erdington)

8.00am

Ss Thomas & Edmund of Canterbury (Erdington Abbey)

St Mary (Harborne)

8.30am

Holy Cross & St Francis (Walmley)

Holy Name of Jesus (Great Barr)

Immaculate Conception (Birmingham Oratory)

Sacred Heart & Holy Souls (Acocks Green)

St Thomas More (Sheldon)

8.45am

Ss George & Teresa (Dorridge)

9.00am

Cathedral of St Chad (Birmingham)

Holy Trinity (Sutton Coldfield)

Our Lady & St Brigid (Northfield)

Our Lady of Fatima (Quinton)

Our Lady of Good Counsel & St Gregory the Great (Bearwood)

Our Lady of Lourdes (Yardley Wood)

Our Lady of the Wayside (Shirley)

Ss Joseph & Helen (Kings Norton)

St Augustine (Solihull)

St Augustine of England (Handsworth)

St Joseph (West Bromwich)

St Wilfrid (Castle Bromwich)

9.15am

Ss Thomas & Edmund of Canterbury (Erdington Abbey)

9.30am

English Martyrs (Blackheath)

Our Lady Help of Christians (Kitts Green)

Our Lady of the Rosary & St Therese of Lisieux (Saltley)

Ss Peter & Paul (Pype Hayes)

St Francis (Handsworth)

St Mary (Harborne)

St Peter (Bartley Green)

Polski

St Michael (Birmingham)

9.45am

English Martyrs (Sparkhill)

Mother of God & Guardian Angels (Castle Bromwich)

St Mary (Alvechurch)

10.00am

Christ the King (Kingstanding)

Our Lady & St Kenelm (Halesowen)

Sacred Heart (Four Oaks)

Sacred Heart & Holy Souls (Acocks Green)

Sacred Heart & St Margaret Mary (Aston)

Ss John & Martin (Balsall Heath)

St Ambrose Barlow (Hall Green)

St Dunstan (Kings Heath)

St Gerard (Castle Vale)

St Margaret Mary (Perry Common)

St Patrick (Winson Green)

St Teresa of the Child Jesus (Perry Barr)

St Vincent de Paul (Ashted & Vauxhall)

10.15am

St Edward (Selly Oak)

10.30am

Corpus Christi (Stechford)

Holy Cross & St Francis (Walmley)

Holy Family (Small Heath)

Holy Name of Jesus (Great Barr)

Ss George & Teresa (Dorridge)

Ss Thomas & Edmund of Canterbury (Erdington Abbey)

St John Fisher (West Heath)

St Thomas More (Sheldon)

Latin

Immaculate Conception (Birmingham Oratory)

11.00am

Cathedral of St Chad (Birmingham)

Holy Cross (West Bromwich)

Holy Trinity (Sutton Coldfield)

Our Lady & St Rose of Lima (Weoley Castle)

Our Lady of Fatima (Quinton)

Our Lady of Good Counsel & St Gregory the Great (Bearwood)

Our Lady of Lourdes (Yardley Wood)

Our Lady of Perpetual Succour (Rednal)

Our Lady of the Wayside (Shirley)

Ss Joseph & Helen (Kings Norton)

St Anne (Chelmsley Wood)

St Augustine (Solihull)

St Augustine of England (Handsworth)

St Catherine of Siena (Birmingham)

St Jude (Maypole)

St Mary (Harborne)

St Mary & St John (Erdington)

St Paul (Kings Norton)

11.30am

Our Lady of Lourdes (Cradley Heath)

Our Lady of the Assumption (Maryvale)

St Francis (Handsworth)

St John the Baptist (Kingshurst)

Polski

St Michael (Birmingham)

12.00pm

Christ the King (Kingstanding)

Immaculate Conception (Birmingham Oratory)

Our Lady of the Rosary & St Therese of Lisieux (Saltley)

Sacred Heart & Holy Souls (Acocks Green)

Ss Thomas & Edmund of Canterbury (Erdington Abbey)

St Anne (Birmingham)

St Dunstan (Kings Heath)

St Teresa of the Child Jesus (Perry Barr)

St Vincent de Paul (Ashted & Vauxhall)

1.30pm

Vietnamese

St Francis (Handsworth)

2.00pm

every
other Sunday

St Patrick (Winson Green)

5.00pm

Our Lady Help of Christians (Kitts Green)

St Mary (Harborne)

5.15pm

Holy Family (Small Heath)

5.30pm

Immaculate Conception (Birmingham Oratory)

St Ambrose Barlow (Hall Green)

6.00pm

Ss Thomas & Edmund of Canterbury (Erdington Abbey)

St Edward (Selly Oak)

St Mary & St John (Erdington)

Polski

St Michael (Birmingham)

6.30pm

St Dunstan (Kings Heath)

St Francis (Handsworth)

7.00pm

Holy Trinity (Sutton Coldfield)

St Patrick (Winson Green)