Your browser prefers English. Switch Language?

Missas no Domingo em South East London

16:00 (Véspera)

Chapel of Queen Elizabeth Hospital (Woolwich Common)

17:00 (Véspera)

Our Lady of the Assumption (Northfleet)

Our Lady of the Immaculate Conception (Surrey Docks)

St Patrick (Waterloo)

St Wilfrid (Kennington Park)

17:30 (Véspera)

Holy Cross (Plumstead Common)

Our Lady of Grace (Charlton)

Our Lady of the Assumption (Northfleet)

St Thomas a Becket (Wandsworth)

18:00 (Véspera)

Annunciation & St Augustine (Beckenham)

Cathedral of St George (Southwark)

Christ Church (Eltham)

English Martyrs (Walworth)

Faithful Virgin (Upper Norwood)

Holy Family (Sanderstead)

Most Holy Trinity (Dockhead)

Our Lady of La Salette & St Joseph (Bermondsey)

Our Lady of the Annunciation (Addiscombe)

Our Lady of the Rosary (Blackfen)

Our Ladye Star of the Sea (Greenwich)

Resurrection of Our Lord (Sydenham Kirkdale)

Sacred Heart (Camberwell)

Ss Philip & James (Herne Hill)

St Aidan (Coulsdon)

St Andrew (Thornton Heath)

St Anthony of Padua (Anerley)

St Dominic (Waddon)

St Edmund of Canterbury (Beckenham)

St Elphege (Wallington)

St James the Great (Peckham Rye)

St John Fisher (Kidbrooke)

St John the Baptist (Purley)

St Joseph (Bromley)

St Michael (Pollards Hill)

St Paul (Thamesmead Central)

St Peter & the Guardian Angels (Rotherhithe)

St Peter the Apostle (Woolwich)

St William of York (Forest Hill)

18:30 (Véspera)

Good Shepherd (New Addington)

Holy Cross (Catford)

Polski

Merciful Jesus (Polish Church)

Our Lady & St Philip Neri (Sydenham)

Our Lady Help of Christians (Blackheath)

Our Lady Help of Christians (Mottingham)

Our Lady of Lourdes (Lee)

Our Lady of Sorrows (Peckham)

Ss Peter & Paul (Mitcham)

St Annes (Vauxhall)

St Benet (Abbey Wood)

St Chad (South Norwood)

St Columba (Selsdon)

St Gertrude (South Croydon)

St Gertrudes (Bermondsey South)

St Joseph (Shooters Hill)

St Margaret Clitherow (Dulwich Wood Park)

St Mary Magdalen (Brockley)

St Matthew (West Norwood)

St Saviour (Lewisham)

St Thomas More (Dulwich)

St Thomas the Apostle (Nunhead)

St Vincent (Temple Hill)

19:00 (Véspera)

Our Lady of Reparation (West Croydon)

08:00

Cathedral of St George (Southwark)

Holy Family (Sanderstead)

Polski

Merciful Jesus (Polish Church)

Our Lady of Reparation (West Croydon)

Ss John Fisher & Thomas More (Eltham Well Hall)

Ss Peter & Paul (Mitcham)

St Columba (Selsdon)

St Edmund of Canterbury (Beckenham)

St Joseph (Bromley)

St Paul (Thamesmead Central)

08:30

Annunciation & St Augustine (Beckenham)

Good Shepherd (New Addington)

John Fisher School Chapel (Purley)

Our Lady of Sorrows (Peckham)

Our Lady of the Annunciation (Addiscombe)

Precious Blood (Borough)

Sacred Heart (Camberwell)

St Chad (South Norwood)

St Gertrude (South Croydon)

St James the Great (Peckham Rye)

St John the Baptist (Purley)

St Mary Magdalen (Brockley)

St Peter the Apostle (Woolwich)

St Saviour (Lewisham)

St Thomas More (Dulwich)

08:45

Holy Cross (Plumstead Common)

09:00

English Martyrs (Walworth)

Our Lady of Assumption (Deptford)

Our Lady of Lourdes (Lee)

Our Lady of the Rosary (Blackfen)

Our Ladye Star of the Sea (Greenwich)

St Aidan (Coulsdon)

St Benet (Abbey Wood)

St David (Abbey Wood)

St Dominic (Waddon)

St Elphege (Wallington)

Português

St Margaret Clitherow (Dulwich Wood Park)

St Matthew (West Norwood)

St Michael (Pollards Hill)

St Patrick (Waterloo)

St Peter & the Guardian Angels (Rotherhithe)

St Thomas the Apostle (Nunhead)

St Vincent (Temple Hill)

09:15

Our Lady of Reparation (West Croydon)

St Gertrudes (Bermondsey South)

St Joseph (Bromley)

09:30

Christ Church (Eltham)

Faithful Virgin (Upper Norwood)

Our Lady & St Philip Neri (Sydenham)

Our Lady Help of Christians (Blackheath)

Our Lady of La Salette & St Joseph (Bermondsey)

Resurrection of Our Lord (Sydenham Kirkdale)

Ss Peter & Paul (Mitcham)

Ss Philip & James (Herne Hill)

St Andrew (Thornton Heath)

St Anthony of Padua (Anerley)

St Edmund of Canterbury (Beckenham)

St William of York (Forest Hill)

10:00

Cathedral of St George (Southwark)

Holy Cross (Catford)

Polski

Merciful Jesus (Polish Church)

Most Holy Trinity (Dockhead)

Our Lady of Grace (Charlton)

Our Lady of Sorrows (Peckham)

Our Lady of the Annunciation (Addiscombe)

Sacred Heart (Camberwell)

St Annes (Vauxhall)

St Columba (Selsdon)

St Gertrude (South Croydon)

St James the Great (Peckham Rye)

St John Fisher (Kidbrooke)

St John the Baptist (Purley)

St Joseph (East Greenwich)

St Mary Magdalen (Brockley)

St Patrick (Plumstead)

St Peter the Apostle (Woolwich)

St Saviour (Lewisham)

St Thomas More (Dulwich)

St Thomas a Becket (Wandsworth)

St Wilfrid (Kennington Park)

10:15

St Joseph (Shooters Hill)

10:30

Annunciation & St Augustine (Beckenham)

Holy Family (Sanderstead)

Our Lady of the Immaculate Conception (Surrey Docks)

Ss John Fisher & Thomas More (Eltham Well Hall)

St Chad (South Norwood)

St Elphege (Wallington)

St Margaret Clitherow (Dulwich Wood Park)

St Thomas the Apostle (Nunhead)

10:45

Our Lady of Reparation (West Croydon)

11:00

Faithful Virgin (Upper Norwood)

Good Shepherd (New Addington)

Our Lady & St Philip Neri (Sydenham)

Our Lady Help of Christians (Blackheath)

Our Lady of Assumption (Deptford)

Our Lady of La Salette & St Joseph (Bermondsey)

Our Lady of Lourdes (Lee)

Our Lady of the Assumption (Northfleet)

Our Lady of the Rosary (Blackfen)

Our Ladye Star of the Sea (Greenwich)

Precious Blood (Borough)

Resurrection of Our Lord (Sydenham Kirkdale)

St Aidan (Coulsdon)

St David (Abbey Wood)

St Dominic (Waddon)

St Edmund of Canterbury (Beckenham)

St Gertrudes (Bermondsey South)

St Joseph (Bromley)

St Matthew (West Norwood)

St Michael (Pollards Hill)

St Patrick (Waterloo)

St Peter & the Guardian Angels (Rotherhithe)

St Vincent (Temple Hill)

11:15

Our Lady Help of Christians (Mottingham)

St Anthony of Padua (Anerley)

11:30

Cathedral of St George (Southwark)

Christ Church (Eltham)

English Martyrs (Walworth)

Holy Cross (Catford)

Sacred Heart (Camberwell)

Ss Peter & Paul (Mitcham)

Ss Philip & James (Herne Hill)

St Andrew (Thornton Heath)

St Benet (Abbey Wood)

St Mary Magdalen (Brockley)

St Paul (Thamesmead Central)

St Saviour (Lewisham)

St William of York (Forest Hill)

11:45

St Peter the Apostle (Woolwich)

12:00

Our Lady of Grace (Charlton)

Our Lady of the Annunciation (Addiscombe)

St Annes (Vauxhall)

St Elphege (Wallington)

last
Sun, Hungarian

St Gertrude (South Croydon)

St James the Great (Peckham Rye)

St John the Baptist (Purley)

St Joseph (Shooters Hill)

St Thomas More (Dulwich)

St Wilfrid (Kennington Park)

12:15

Our Lady of Reparation (West Croydon)

Our Lady of Sorrows (Peckham)

13:00

Español

Cathedral of St George (Southwark)

Slovak

Our Lady of La Salette & St Joseph (Bermondsey)

13:30

Español

St Annes (Vauxhall)

14:00

4th
Sun, Ghanaen

Good Shepherd (New Addington)

2nd
Sun, Edo

Our Lady of Lourdes (Lee)

1st
Sun, Nigerian

Our Lady of Sorrows (Peckham)

Español

St Thomas the Apostle (Nunhead)

15:00

Our Lady of Reparation (West Croydon)

St Luke's Chapel (King's College Hospital)

16:30

4th
Sun Syro Malabar

Our Lady of Lourdes (Lee)

17:00

1st
Sun, Filipino

Our Lady of Sorrows (Peckham)

St Dominic (Waddon)

St John Fisher (Kidbrooke)

St Joseph (Bromley)

St Vincent (Temple Hill)

17:30

St Anthony of Padua (Anerley)

St David (Abbey Wood)

St Edmund of Canterbury (Beckenham)

St Elphege (Wallington)

St Saviour (Lewisham)

St Thomas More (Dulwich)

18:00

Cathedral of St George (Southwark)

English Martyrs (Walworth)

Faithful Virgin (Upper Norwood)

Polski

Merciful Jesus (Polish Church)

Most Holy Trinity (Dockhead)

Our Lady of La Salette & St Joseph (Bermondsey)

Our Lady of Reparation (West Croydon)

Our Lady of the Immaculate Conception (Surrey Docks)

Sacred Heart (Camberwell)

Ss John Fisher & Thomas More (Eltham Well Hall)

Ss Peter & Paul (Mitcham)

St Andrew (Thornton Heath)

St Chad (South Norwood)

St John the Baptist (Purley)

St Patrick (Plumstead)

St Peter the Apostle (Woolwich)

St Thomas the Apostle (Nunhead)

18:30

Christ Church (Eltham)

Our Lady of Assumption (Deptford)

Our Lady of Grace (Charlton)

St Annes (Vauxhall)

St Columba (Selsdon)

St Gertrude (South Croydon)

19:00

St Edmund of Canterbury (Beckenham)

19:30

Our Lady Help of Christians (Blackheath)

Slovak,
NOT Jul-Sep

Our Lady of La Salette & St Joseph (Bermondsey)