Your browser prefers English. Switch Language?

Missas no Domingo em North Yorkshire

16:00 (Véspera)

Our Lady of Mount Grace (Osmotherly)

St Edward the Confessor (Scarborough)

Nov-Mar

St Mary (Filey)

17:00 (Véspera)

St Stephen (Skipton)

17:15 (Véspera)

St Joseph (York)

17:30 (Véspera)

Our Lady of Perpetual Help (Market Weighton)

St Joseph (Green Hammerton)

St Margaret Clitherow (Great Ayton)

St Wilfrid (Ripon)

17:45 (Véspera)

St John the Evangelist (Easingwold)

18:00 (Véspera)

Immaculate Conception (Sicklinghall)

Our Lady & St Benedict (Ampleforth)

Sacred Heart (Northallerton)

Ss Mary & Michael (Settle)

Ss Simon & Jude (Ulshaw Bridge)

St Aelred (York)

St Joseph (Bishop Thornton)

St Joseph (Tadcaster)

St Margaret Clitherow (Haxby)

St Mary (Knaresborough)

St Mary (Selby)

Apr-Oct

St Mary (Filey)

18:15 (Véspera)

Our Lady Immaculate & St Robert (Harrogate)

18:30 (Véspera)

English Martyrs (York)

Our Lady & St Chad (Kirkbymoorside)

Our Lady Immaculate (Pateley Bridge)

Our Lady Sea of the Sea (Staithes)

Our Lady of the Sacred Heart (Lealholm)

Ss Leonard & Mary (Malton)

St Aelred of Rievaulx (Harrogate)

St Hilda (Whitby)

St Joseph (Harrogate)

St Joseph & St Francis Xavier (Richmond)

St Wilfrid (York)

08:00

St Joseph (Harrogate)

Apr-Sep

St Joseph (Pickering)

08:30

Oct-Mar

St Joseph (Pickering)

St Wilfrid (York)

09:00

English Martyrs (Sleights)

Our Lady & the Holy Angles (Gilling East)

Our Lady Immaculate & St Robert (Harrogate)

Sacred Heart (Northallerton)

St Aidan (Oswaldkirk)

St George (Eastfield)

St Joseph (Tadcaster)

St Joseph the Worker (Sherbur-in-Elmet)

St Margaret Clitherow (Haxby)

St Mary (Crathorne)

St Mary (Helmsley)

09:30

Our Lady (Acomb)

Ss Leonard & Mary (Malton)

St Aelred (York)

St Boniface (Bentham)

St Hedda (Egton Bridge)

St Joseph (York)

St Joseph & St Francis Xavier (Richmond)

St Mary (Selby)

Polski

St Peter (Scarbrough)

St Stephen (Skipton)

10:00

Ampleforth Abbey

Our Lady & St Benedict (Ampleforth)

St Aelred of Rievaulx (Harrogate)

St John the Evangelist (Easingwold)

St Joseph (Bishop Thornton)

St Joseph (Scarborough)

St Mary (Knaresborough)

St Wilfrid (Ripon)

10:15

St John Fisher School Chapel (Harrogate)

10:30

All Saints (Thirsk)

English Martyrs (York)

Our Lady & St Chad (Kirkbymoorside)

Our Lady of Perpetual Help (Market Weighton)

St George (York)

St Hilda (Whitby)

St Joan of Arc (Catterick Garrison)

St Mary (Filey)

St Wilfrid (York)

11:00

Immaculate Conception & St John of Beverley (Scarthingwell)

Our Lady Immaculate (Pateley Bridge)

St Anne (Ugthorpe)

St Joseph (Pickering)

St Joseph (Harrogate)

St Margaret Clitherow (Threshfield)

St Paulinus (York)

11:15

Ss Mary & Joseph (Bedale)

Ss Mary & Michael (Settle)

St Mary (Carlton)

11:30

Our Lady Immaculate & St Robert (Harrogate)

St Peter (Scarbrough)

12:00

Extraordinary
Form

St Wilfrid (York)

Stanbrook Abbey

16:00

2nd
& 4th Sun, EF

English Martyrs (York)

4th
Sun,Syro-Malabar

St Edward the Confessor (Scarborough)

17:00

Our Lady (Acomb)

St Mary (Knaresborough)

St Peter (Scarbrough)

18:00

Our Lady Immaculate & St Robert (Harrogate)

St Stephen (Skipton)

18:30

St George (York)