Your browser prefers English. Switch Language?

Missas no Domingo em East Anglia

13:30 (Véspera)

3rd
Sat,Malayalam

St Edmund King & Martyr (Bury St Edmunds)

15:00 (Véspera)

2nd
Sat,Vietnamese

St Luke (Harlow)

15:30 (Véspera)

1st
Sat, Malayalam

St Edmund King & Martyr (Bury St Edmunds)

16:00 (Véspera)

Polski

Cathedral of St John the Baptist (Norwich)

3rd
Sat, Polski

St Edmund King & Martyr (Bury St Edmunds)

17:00 (Véspera)

Assumption of Our Lady (Maldon)

English Martyrs (Thaxted)

Our Lady & St John the Evangelist (Sudbury)

Our Lady Star of the Sea (Lowestoft)

Our Lady of Light & St Osyth (Clacton-on-Sea)

Sacred Heart (St Ives)

St Anne (Dagenham)

St Basil the Great (Basildon)

St Edmund(Church of England) (Acle)

St John Fisher (Cambourne)

17:30 (Véspera)

Holy Cross (South Ockendon)

Holy Family & All Saints (Witham)

Our Lady & St Anne Line (Dunmow)

Our Lady Mother of God (Norwich)

Our Lady of Lourdes & St Joseph (Leigh-on-Sea)

Sacred Heart (Southend-on-Sea)

St Helen (Ongar)

St Helen (Hoveton)

St Mark (Ipswich)

St Peter (Dagenham)

St Philip Howard (Cambridge SE)

St Teresa of the Child Jesus (Rochford)

Watton Methodist Church

18:00 (Véspera)

Annunciation of Our Lady (King's Lynn)

Assumption (Hainault)

Assumption (Old Harlow)

Bar Hill Mass Centre

Blessed Sacrament (Chelmsford)

Cathedral of St John the Baptist (Norwich)

English Martyrs (Danbury)

Holy Cross (Harlow)

Holy Family (Dagenham)

Holy Family (Benfleet)

Holy Family & St Michael (Kesgrave)

Holy Name (Chelmsford)

Immaculate Conception (Epping)

Most Holy Redeemer (Billericay)

Our Lady & St Charles Borromeo (Wisbech)

Our Lady & St Peter (Aldeburgh)

Our Lady & St Thomas of Canterbury (Wymondham)

Our Lady & St Walstan (Costessey)

Our Lady & the English Martyrs (Cambridge)

Our Lady Queen of Peace (Braintree)

Our Lady Star of the Sea (Wells-next-the-Sea)

Our Lady of Compassion (Saffron Walden)

Our Lady of Fatima (Harlow)

Our Lady of Good Counsel (Wickford)

Our Lady of La Salette (Rainham)

Jul-Aug
ONLY

Our Lady of Perpetual Succour & St Edmund (Hunstanton)

Our Lady of Ransom (Rayleigh)

Our Lady of Refuge (Cromer)

Our Lady with St Etheldreda (Newmarket)

SS Peter & Paul (Ilford)

Sacred Heart & St Francis (Frinton-on-Sea)

Sacred Heart & St Margaret Mary (East Dereham)

Sacred Heart & St Oswald (Peterborough)

St Anthony of Padua (Fakenham)

St Bede (Chadwell Heath)

St Dominic (Downham Market)

St Felix (Felixstowe)

St Francis of Assisi (Halstead)

St George & the English Martyrs (Shoeburyness)

St Henry Morse (Diss)

Polski

St James (Ipswich)

St John the Baptist (Ilford)

St John the Evangelist & St Erconwald (Ingatestone)

St John’s Methodist Church (Loddon)

St Joseph the Worker (Hutton)

St Laurence (Cambridge)

St Luke (Peterborough West)

St Pancras (Ipswich)

St Peter (Blakeney)

St Peter & All Souls (Peterborough)

St Peter Church of England (Papworth Everard)

St Sabina (Brightlingsea)

St Teresa (Newbury Park)

St Therese (Stansted)

St Thomas More (Loughton)

St Thomas of Canterbury (Woodford Green)

St Thomas of Canterbury (Woodbridge)

18:15 (Véspera)

Most Holy Name of Jesus (Oundle)

St James the Less & St Helen (Colchester)

18:30 (Véspera)

Corpus Christi (Romford)

Mistley Mass Centre (St Mary & St Michael Church of England)

Most Holy Redeemer (Harold Hill)

Our Lady Star of the Sea (Tilbury)

Our Lady of Canvey & the English Martyrs (Canvey Island)

St Augustine of Canterbury (Barkingside)

St Cedd (Goodmayes)

St Edmund (Bungay)

St Edward the Confessor (Romford)

St Etheldreda (Ely)

St Felix (Haverhill)

St Hugh (Buckden)

St John the Baptist (Colchester)

St Joseph (Upminster)

St Mary & St Ethelburga (Barking)

St Mary Mother of God (Hornchurch)

St Thomas More & St Edward (Waltham Abbey)

St Thomas of Canterbury (Grays)

19:00 (Véspera)

Polski

St Mary (Ipswich)

1st
Sat,Syro-Malabar

St Philip Howard (Cambridge SE)

07:15

Polski

Our Lady of La Salette (Rainham)

08:00

Cathedral of St Mary & St Helen (Brentwood)

Mother of Good Counsel (Clare Priory)

Our Lady & the English Martyrs (Cambridge)

Our Lady of Lourdes & St Joseph (Leigh-on-Sea)

Our Lady of Perpetual Succour (Gillingham)

Our Lady of Ransom (Rayleigh)

Sacred Heart (St Ives)

St Boniface (Hellesdon)

St James the Less & St Helen (Colchester)

St Joseph (St Neots)

St Laurence (Cambridge)

St Mary (Thetford)

St Mary & St Ethelburga (Barking)

St Mary Magdalen (Ipswich)

St Mary Mother of God (Hornchurch)

St Teresa (Newbury Park)

08:15

Priory of St Michael the Archangel (Blackfriars)

08:30

Our Lady (Stowmarket)

Polski

Our Lady & St Charles Borromeo (Wisbech)

Our Lady of Compassion (Saffron Walden)

Our Lady of Light & St Osyth (Clacton-on-Sea)

Our Lady of Pity (Swaffham)

Sacred Heart & St Francis (Frinton-on-Sea)

St Cedd & St Gregory (West Mersea)

St Edmund King & Martyr (Bury St Edmunds)

St Helen (Ongar)

St Joseph the Worker (Hutton)

St Peter (Leigh-on-Sea)

St Peter & All Souls (Peterborough)

St Thomas More (Hadleigh)

St Thomas of Canterbury (Grays)

St Thomas of Canterbury (Woodford Green)

08:45

All Saints (Leiston)

Holy Trinity (South Woodham Ferrers)

Our Lady of Lourdes (Sawston)

St Gregory (Thorpe Bay)

08:50

Ardleigh Mass Centre (St Mary the Virgin Church of England)

09:00

Assumption of Our Lady (Maldon)

Cathedral of St John the Baptist (Norwich)

Christ the Eternal High Priest (Gidea Park)

Corpus Christi (Romford)

Holy Apostles Ss Peter & Paul (Norwich)

Holy Cross (South Ockendon)

Holy Family (Dagenham)

Holy Family (Brantham)

Immaculate Conception (Epping)

Most Holy Redeemer (Billericay)

Our Lady & St Joseph (Stock)

Our Lady Immaculate (Chelmsford)

Our Lady Immaculate & St Philip Neri (Kirtling)

Our Lady Queen of Peace (Braintree)

Our Lady Star of the Sea (Tilbury)

Our Lady of Good Counsel (Wickford)

Our Lady of La Salette (Rainham)

Our Lady of Lourdes (Hatfield Broad Oak)

Our Lady of Refuge (Cromer)

Our Lady of the Annunciation (Poringland)

Polski

Sacred Heart (Southend-on-Sea)

Sacred Heart & St Margaret Mary (East Dereham)

Sacred Heart of Jesus (Ramsey)

St Augustine of Canterbury (Barkingside)

St Bede (Chadwell Heath)

St Bernard (Coggeshall)

St Cecilia (Dersingham)

St Clare (Framlingham)

St Dominic (Harold Hill)

St Edmund King & Martyr (Halesworth)

St Edmund of Canterbury (Loughton)

St Etheldreda (Ely)

St Henry Morse (Diss)

St James (United Reformed Church)

St John Fisher (Southend-on-Sea)

St John of the Cross (Aylsham)

St John the Evangelist (Mildenhall)

St Joseph (Upminster)

St Luke (Harlow)

St Mary (Ipswich)

St Michael the Archangel (Huntingdon)

St Nicholas (Pakefield)

St Peter (Dagenham)

St Peter (Gorleston)

St Peter (Anglican Church)

St Pius X (Hockley)

St Teresa of Lisieux (Lexden)

St Therese of Lisieux (Langdon Hills)

St Thomas More (Barking)

St Thomas More (Harlow)

St Thomas More Chapel (Harleston)

Polski

St Thomas of Canterbury (Brandon)

St Vincent (Dagenham)

09:15

Holy Family & St Michael (Kesgrave)

Holy Spirit (Great Bardfield)

Our Lady & St John the Evangelist (Sudbury)

Our Lady Star of the Sea (Wells-next-the-Sea)

Our Lady of Lourdes (Dogsthorpe)

Latin,Dominican
rite

Priory of St Michael the Archangel (Blackfriars)

St Benedict's Community (Sawtry)

St Joseph (Mile End)

09:30

Blessed Sacrament (Chelmsford)

Cathedral of St Mary & St Helen (Brentwood)

Holy Family (King's Lynn)

Our Lady & the English Martyrs (Cambridge)

Our Lady Help of Christians & St Helen (Westcliff on Sea)

Our Lady of Lourdes & St Joseph (Leigh-on-Sea)

SS Peter & Paul (Ilford)

St Cedd (Goodmayes)

St Dominic (Downham Market)

St Edward the Confessor (Romford)

St Felix (Felixstowe)

St John the Baptist (Ilford)

St Mary & St Erconwald (Ilford)

St Mary Mother of God (Hornchurch)

St Pancras (Ipswich)

St Peter (Grays)

Italiano

St Peter & All Souls (Peterborough)

09:45

St Hugh (Buckden)

10:00

Assumption (Hainault)

Assumption (Old Harlow)

Chigwell convent

English Martyrs (Hornchurch)

Holy Family (Benfleet)

Mother of Good Counsel (Clare Priory)

Our Lady & St Thomas of Canterbury (Wymondham)

Our Lady of Canvey & the English Martyrs (Canvey Island)

Our Lady of Ransom (Rayleigh)

Sacred Heart & St Oswald (Peterborough)

St Edmund King & Martyr (Bury St Edmunds)

St Felix (Haverhill)

St John Vianney (Ilford)

St Margaret of Scotland (Doddinghurst)

St Mary (Thetford)

St Mary Magdalen (Ipswich)

St Monica (Wivenhoe)

St Philip Howard (Cambridge SE)

St Therese (Stansted)

St Thomas of Canterbury (Woodford Green)

10:15

Our Lady (Stowmarket)

Our Lady & St Charles Borromeo (Wisbech)

St Peter (Leigh-on-Sea)

St Theodore of Canterbury (Monkwick)

St Vincent de Paul (Ditton)

10:30

Holy Name (Chelmsford)

Montana Care Home (Great Barton)

Most Holy Trinity (Basildon)

Our Lady & St Walstan (Costessey)

Our Lady Immaculate & St. Joseph (Lawshall)

Our Lady Star of the Sea (Lowestoft)

Our Lady of Compassion (Saffron Walden)

Our Lady of Light & St Osyth (Clacton-on-Sea)

Our Lady of Mount Carmel (Quidenham)

Our Lady of Pity (Swaffham)

Our Lady of the Annunciation (Walsingham)

Our Lady with St Etheldreda (Newmarket)

St Benet's Minster (Beccles)

St Edmund (Bungay)

St George (Norwich)

St James the Less & St Helen (Colchester)

St Joseph the Worker (Hutton)

St Mary (Ipswich)

St Teresa (Newbury Park)

St Teresa of the Child Jesus (Rochford)

St Thomas More & St Edward (Waltham Abbey)

10:45

English Martyrs (Danbury)

Our Lady Queen of Heaven (Harwich)

Polski

Our Lady of Lourdes (Dogsthorpe)

St Anthony of Padua (Fakenham)

St George & the English Martyrs (Shoeburyness)

St John Payne (Colchester)

St Peter & All Souls (Peterborough)

11:00

Cathedral of St John the Baptist (Norwich)

Christ the Eternal High Priest (Gidea Park)

Holy Cross (Harlow)

Holy Cross (South Ockendon)

Holy Family (Dagenham)

Holy Family & All Saints (Witham)

Immaculate Conception (Epping)

Most Holy Redeemer (Billericay)

Most Holy Redeemer (Harold Hill)

Our Lady & St Anne Line (Dunmow)

Our Lady & St Joseph (Stanford-le-Hope)

Our Lady & St Peter (Aldeburgh)

Our Lady & the English Martyrs (Cambridge)

Polski

Our Lady Mother of God (Norwich)

Our Lady Queen of Peace (Braintree)

Our Lady of Fatima (Harlow)

Our Lady of Good Counsel (Wickford)

Our Lady of Good Counsel & St Peter (March)

Our Lady of La Salette (Rainham)

Our Lady of Perpetual Succour & St Edmund (Hunstanton)

Priory of St Michael the Archangel (Blackfriars)

SS Peter & Paul (Ilford)

Sacred Heart (Southend-on-Sea)

Sacred Heart (North Walsham)

Sacred Heart (Southwold)

Sacred Heart (St Ives)

Sacred Heart & St Margaret Mary (East Dereham)

St Augustine of Canterbury (Barkingside)

St Bede (Chadwell Heath)

St Cedd (Goodmayes)

St Edmund of Canterbury (Loughton)

St Etheldreda (Ely)

St Francis of Assisi (Halstead)

St John the Evangelist & St Erconwald (Ingatestone)

St Joseph (Upminster)

St Joseph (Sheringham)

St Jude the Apostle (Whittlesey)

St Laurence (Cambridge)

St Luke (Peterborough West)

St Mark (Ipswich)

St Mary (Great Yarmouth)

St Mary & St Ethelburga (Barking)

St Mary Immaculate & The Holy Archangels (Kelvedon)

St Michael the Archangel (Huntingdon)

St Pancras (Ipswich)

St Peter (Dagenham)

St Peter (Blakeney)

St Teresa of Lisieux (Lexden)

St Thomas of Canterbury (Grays)

St Thomas of Canterbury (Brandon)

St Thomas of Canterbury (Woodbridge)

11:15

Our Lady Help of Christians & St Helen (Westcliff on Sea)

Our Lady of Lourdes (Sawston)

St Joseph (Hadleigh)

St Joseph (St Neots)

11:30

Annunciation of Our Lady (King's Lynn)

Blessed Sacrament (Chelmsford)

Cathedral of St Mary & St Helen (Brentwood)

Corpus Christi (Romford)

Our Lady of Lourdes & St Joseph (Leigh-on-Sea)

St Cuthbert (Burham-on-Crouch)

St Edward the Confessor (Romford)

Polski

St James (Ipswich)

St Mary Mother of God (Hornchurch)

St Thomas More (Barking)

St Thomas of Canterbury (Woodford Green)

12:00

Assumption (Hainault)

Most Holy Name of Jesus (Oundle)

Our Lady Immaculate (Chelmsford)

St Basil the Great (Basildon)

Polski

St Mary (Ipswich)

St Philip Howard (Cambridge SE)

St Vincent (Dagenham)

Walsingham (England's National Shrine of Our Lady)

12:15

St Peter (Upminster)

12:30

Polski

Our Lady of La Salette (Rainham)

Polski

Our Lady of Lourdes (Dogsthorpe)

Polski

St Cedd (Goodmayes)

12:45

Polski

Our Lady & the English Martyrs (Cambridge)

13:00

4th
Sun, Tamil

Our Lady Help of Christians & St Helen (Westcliff on Sea)

13:30

1st,3rd;
Polski

Holy Cross (Harlow)

1st
3rd Sun, Polski

Our Lady of Fatima (Harlow)

14:00

2nd
Sun, Polski

St James the Less & St Helen (Colchester)

15:00

4th
Sun ONLY

St John Fisher (Cambourne)

15:30

2nd
Sun,signed

St James the Less & St Helen (Colchester)

Polski

St Michael the Archangel (Huntingdon)

16:00

Polski

Our Lady Queen of Peace (Braintree)

1stS
Filip;3rd S Pol

St James the Less & St Helen (Colchester)

2nd
Sun, Polski

St Thomas of Canterbury (Grays)

16:30

Our Lady & the English Martyrs (Cambridge)

2nd
Sun Syro Malabar

St Mary Mother of God (Hornchurch)

17:00

Most Holy Redeemer (Billericay)

St Ignatius Loyola (Caister-on-Sea)

NOT
4th Sun

St John Fisher (Cambourne)

St John Vianney (Ilford)

17:30

Our Lady & St Joseph (Stanford-le-Hope)

St Joseph (St Neots)

18:00

Most Holy Trinity (Basildon)

Our Lady Help of Christians & St Helen (Westcliff on Sea)

Priory of St Michael the Archangel (Blackfriars)

Easter-end
Sept

Sacred Heart (Southwold)

St Benet's Minster (Beccles)

St Edmund King & Martyr (Bury St Edmunds)

St John Houghton (Tiptree)

St Mary (Ipswich)

St Mary Magdalen (Ipswich)

St Peter (Leigh-on-Sea)

St Peter & All Souls (Peterborough)

18:15

solemn
Latin

Our Lady & the English Martyrs (Cambridge)

18:30

Cathedral of St Mary & St Helen (Brentwood)

Christ the Eternal High Priest (Gidea Park)

English Martyrs (Hornchurch)

St Cedd (Goodmayes)

St James the Less & St Helen (Colchester)

St Mary (Thetford)

St Thomas More (Barking)

St Thomas of Canterbury (Grays)

19:00

Assumption (Old Harlow)

Our Lady Immaculate (Chelmsford)

Polski

Our Lady of Lourdes (Dogsthorpe)

Polski

St James (Ipswich)