Your browser prefers English. Switch Language?

Southwest England: vasárnapi szentmisék

12.00pm (vigil)

St Monica (Modbury)

3.00pm (vigil)

3rd
Sun S-Malabar

Holy Redeemer (Salisbury)

4.00pm (vigil)

St Thomas More (Bradford-on-Avon)

Polski

St John the Baptist (Camborne)

4.30pm (vigil)

St Benedict (Stratton on the Fosse)

1st
Sat, Polski

St Michael (Shepton Mallet)

5.00pm (vigil)

Holy Ghost (Yeovil)

Holy Ghost (Exmouth)

Immaculate Conception (Penzance)

Our Lady of Mount Carmel & St Teresa (Efford)

Our Lady, Star of the Sea (Salcombe)

Sacred Heart (Minehead)

St Benedict (Buckfastleigh)

St John the Baptist (Dartmouth)

St Joseph (Bridgwater)

St Peter (Bude)

5.30pm (vigil)

Assumption of the Blessed Virgin Mary (Chippenham)

Most Precious Blood (Sidmouth)

Sacred Heart (Bideford)

Sacred Heart (Exeter)

Ss Joseph & Teresa (Wells)

Ss Luke & Teresa (Wincanton)

St Augustine (Seaton)

St Bernadette (Whitchurch Bristol)

St John Fisher (Wellington Somerset)

St Joseph (South Molton)

St Joseph (Ilminster)

St Paul (St. Budeaux)

St Peter (West Swindon)

St Saviour & St Petroc (Padstow)

5.45pm (vigil)

St John the Evangelist (Bath)

6.00pm (vigil)

Christ the King (Plymouth)

Christ the King (Amesbury)

Corpus Christi (Weston-super-Mare)

Holy Family (Patchway)

Holy Family (Pewsey)

Holy Redeemer (Salisbury)

Most Holy Trinity (Newquay)

Our Lady Help of Christians & St Denis (Torquay)

Our Lady of Glastonbury

Our Lady of the Assumption (Torquay)

Our Lady of the Immaculate Conception (Devizes)

Our Lady of the Portal & St Piran (Truro)

Our Lady of the Rosary (Lawrence Weston)

Sacred Heart & St Teresa of the Child Jesus (Paignton)

Ss Peter & Paul (Bath)

St Agatha (Dawlish)

St Anthony (Henbury)

St Anthony (Ottery St Mary)

St Augustine of Canterbury (Downend)

St Augustine of Hippo (St Austell)

St Boniface (Okehampton)

St Edmund (Calne)

St George (Warminster)

St James (Tiverton)

St Joan of Arc (Torpoint)

St John the Baptist (Trowbridge Wiltshire)

St Joseph (Fishponds)

St Joseph (Newton Abbot)

St Joseph (Portishead)

St Mary (Swindon)

St Mary Immaculate (Falmouth)

St Peter (Crownhill)

Polski

St John Paul II (Swindon Polish church)

6.15pm (vigil)

Holy Rood (Swindon)

St Mary-on-the-Quay (Bristol)

6.30pm (vigil)

Holy Family (Swindon)

Immaculate Conception (Clevedon)

Our Lady of the Angels (Saltash)

St Aldhelm (Malmesbury)

St Joseph (Bridgwater)

St Joseph the Worker (Hayle)

St Mary & St George (Totnes)

7.00pm (vigil)

St Dunstan (Somerton)

Polski

Our Lady of Ostrobrama (Polish church Bristol)

8.00am

Cathedral of St Mary & St Boniface (Plymouth)

Holy Rood (Swindon)

St George (Taunton)

St George (Warminster)

St James Priory (Bristol)

Latin
EF

Lanherne Carmelite Convent (St Mawgan)

Polski

St John Paul II (Swindon Polish church)

Syro-Malabar

St Joseph (Fishponds)

8.30am

Holy Family (Honiton)

Most Holy Trinity (Newquay)

Our Lady of Victories (Callington)

Sacred Heart & St Teresa of the Child Jesus (Paignton)

Ss Dunstan & Antony (Yatton)

St Augustine of Hippo (St Austell)

St Mary (Swindon)

St Michael (Wadebridge)

St Patrick (Redfield)

Konkani

St Peter (West Swindon)

8.45am

Blessed Sacrament (Heavitree)

9.00am

Abbey of St Mary (Buckfast)

Holy Cross (Yelverton)

Holy Family (Swindon)

Holy Family (Plymouth)

Holy Family (Chagford)

Our Lady & St Neot (Liskeard)

Our Lady Queen of the Apostles (Cheddar)

Our Lady Star of the Sea (Ilfracombe)

Our Lady of Lourdes & St Bernadette (Kingswood)

Our Lady of the Assumption (Tavistock)

Sacred Heart (Tisbury)

Sacred Heart & St Ia (St Ives Cornwall)

Sclerder Abbey (Our Lady of Light)

St Anthony of Padua (Melksham)

St Bernadette (Westbury)

St Bernard (Shirehampton)

St Dunstan (Somerton)

St Dunstan (South Brent)

St Edward the Confessor (Mawnan Smith)

St Gregory (Kingskerswell)

St Gregory & the English Martyrs (Salisbury)

St Ignatius of Loyola (Shaldon)

St James (Tiverton)

St Joseph (Portishead)

St Joseph (Peasedown St John)

St Joseph (Lavington)

St Mary (Helston)

St Mary (Axminster)

St Mary (Bath)

St Michael (Shepton Mallet)

St Michael (South Petherton)

St Osmund (Salisbury)

St Patrick (Corsham)

St Peter (Crownhill)

St Pius X (Withywood)

St Thomas More (Southway)

St Vincent de Paul (Southmead)

Polski

Corpus Christi (Weston-super-Mare)

9.15am

Holy Family (Torrington)

Our Lady of Lourdes (Weston-super-Mare)

Sacred Heart (Exeter)

Sacred Heart (Westbury-on-Trym)

St George (Taunton)

St Teresa of the Child Jesus (Filton)

9.30am

Assumption of the Blessed Virgin Mary (Chippenham)

Clifton Cathedral of Ss Peter & Paul (Bristol)

Holy Family (Patchway)

Holy Rood (Swindon)

Our Lady of Lourdes (Plympton)

St Anthony (Ottery St Mary)

St Augustine of Canterbury (Downend)

St Boniface (Crediton)

St John the Baptist (Camborne)

St John the Evangelist (Bath)

St Joseph (Bridgwater)

St Mary (Cricklade)

St Mary (Barnstaple)

St Stanislaus (Dulverton)

Polski

Christ the King (Plymouth)

term
time ONLY

Downside Abbey (Stratton-on-the Fosse)

9.45am

Holy Family (Honiton)

10.00am

Cathedral of St Mary & St Boniface (Plymouth)

Christ the King (Knowle West)

Good Shepherd (Batheaston)

Holy Ghost (Exmouth)

Immaculate Conception (Clevedon)

Our Lady Help of Christians & St Denis (Torquay)

Our Lady Star of the Sea (Brixham)

Our Lady of Walsingham with St Cuthbert Mayne (Chelston)

Our Lady of the Portal & St Piran (Truro)

Sacred Heart & St Teresa of the Child Jesus (Paignton)

Ss Peter & Paul (Bath)

St Aldhelm (Malmesbury)

St Bonaventure (Bishopston)

St Catharine of Alexandria (Frome)

St Edward the Confessor (Peverell)

St George (Warminster)

St Gerard Majella (Knowle)

St Joseph (Fishponds)

St Margaret Mary (Plymstock)

St Nicholas of Tolentino (Easton)

St Patrick (Redfield)

St Peter (West Swindon)

Polski

Our Lady of Ostrobrama (Polish church Bristol)

10.15am

Sacred Heart (Kingsbridge)

10.30am

Holy Ghost (Yeovil)

Holy Spirit (Bovey Tracey)

Most Holy Redeemer (Keyham)

Most Holy Trinity (Newquay)

Most Precious Blood (Sidmouth)

Our Lady of Lourdes & St Petroc (Ashburton)

Our Lady of the Assumption (Torquay)

Our Lady of the Immaculate Conception (Devizes)

Ss Luke & Teresa (Wincanton)

St Augustine of Hippo (St Austell)

St Cuthbert Mayne (Launceston)

St John the Baptist (Trowbridge Wiltshire)

St Joseph (Newton Abbot)

St Mary (Bath)

St Mary (Swindon)

St Mary & St George (Totnes)

St Mary & St Petroc (Bodmin)

St Mary-on-the-Quay (Bristol)

St Peter (Crownhill)

St Teresa of the Child Jesus (Filton)

Latin

Holy Angels (Torquay)

Polski

St John Paul II (Swindon Polish church)

Polski

Stover Polish Church

10.45am

Blessed Sacrament (Heavitree)

Holy Cross (Yelverton)

St Mary Immaculate (Falmouth)

11.00am

Abbey of St Mary (Buckfast)

Christ the King (Amesbury)

Corpus Christi (Weston-super-Mare)

Downside Abbey (Stratton-on-the Fosse)

English Martyrs (Chard)

Holy Cross (Topsham)

Holy Family (Honiton)

Holy Family (Patchway)

Holy Rood (Swindon)

Immaculate Conception (Penzance)

Our Lady & St Alphege (Bath)

Our Lady & St Patrick (Teignmouth)

Our Lady of Glastonbury

Our Lady of the Rosary (Lawrence Weston)

Sacred Heart (Bideford)

Sacred Heart (Royal Wootton Bassett)

St Bernadette (Whitchurch Bristol)

St Boniface (Okehampton)

St Dunstan (Keynsham)

St Edmund (Calne)

St Francis of Assisi (Nailsea)

St John the Evangelist (Bath)

St Joseph (Wroughton)

St Osmund (Salisbury)

St Teresa of Lisieux (Taunton)

St Thomas More (Marlborough)

Latin
EF

Lanherne Carmelite Convent (St Mawgan)

11.15am

Clifton Cathedral of Ss Peter & Paul (Bristol)

Our Lady & the English Martyrs (Burnham-on-Sea)

Sacred Heart (Exeter)

Sacred Heart (Minehead)

Sacred Heart (Westbury-on-Trym)

11.30am

Assumption (Redruth)

Chapel of St Dominic (Mells)

Most Holy Saviour (Lynton)

St Austin Priory (Ivybridge)

St Boniface (Cullompton)

St Joseph (Devonport)

St Michael the Archangel (Mullion)

St Peter (West Swindon)

Ordinariate

St Edward the Confessor (Peverell)

12.00pm

Polski

St George (Taunton)

2nd
Sun, Ordinariate

St Joseph (Weston-super-Mare)

12.15pm

Our Lady of the Immaculate Conception (Devizes)

Ordinariate

St Osmund (Salisbury)

12.30pm

Polski

Our Lady of Ostrobrama (Polish church Bristol)

Polski

St John Paul II (Swindon Polish church)

1st
Sun ONLY, Polski

St John the Evangelist (Bath)

1.15pm

Polski

Sacred Heart (Exeter)

3.00pm

2nd
Sun EF

Blessed Sacrament (Heavitree)

1st
& 3rd, SyroMala

Corpus Christi (Weston-super-Mare)

2nd
Sun, Malayalam

Holy Family (Swindon)

Polski

Sacred Heart (Exeter)

Syro-Malabar

St Joseph (Fishponds)

4.00pm

Christ the King (Perranporth)

2nd
Sun, Polski

St Osmund (Salisbury)

4.30pm

Polski

Holy Ghost (Yeovil)

2nd
Sun, Filipino

St Joseph (Fishponds)

5.00pm

Our Lady of the Sea & St Anthony (St Mawes)

St Edward the Confessor (Peverell)

St Gerard Majella (Knowle)

St Mary (Bath)

5.15pm

St Mary-on-the-Quay (Bristol)

5.30pm

Holy Rood (Swindon)

St Catharine of Alexandria (Frome)

St Paul the Apostle (Tintagel)

St Peter (West Swindon)

Ordinariate

St Augustine of Hippo (St Austell)

6.00pm

Blessed Sacrament (Heavitree)

Cathedral of St Mary & St Boniface (Plymouth)

Clifton Cathedral of Ss Peter & Paul (Bristol)

Our Lady & St Alphege (Bath)

Our Lady Star of the Sea (St Agnes)

St Bonaventure (Bishopston)

St Francis of Assisi (Nailsea)

St Joseph (Newton Abbot)

St Joseph (Weston-super-Mare)

St Joseph (Fishponds)

St Osmund (Salisbury)

6.30pm

Assumption of the Blessed Virgin Mary (Chippenham)

Christ the King (Knowle West)

Holy Ghost (Yeovil)

Sacred Heart (Tisbury)

Ss Luke & Teresa (Wincanton)

St John the Evangelist (Bath)

St Mary (Barnstaple)

Polski

Our Lady of the Assumption (Torquay)

7.00pm

Polski

Our Lady of Ostrobrama (Polish church Bristol)