Your browser prefers English. Switch Language?

Missas no Domingo em Oxfordshire

16:00 (Véspera)

St John the Evangelist (Banbury)

17:00 (Véspera)

Ordinariate

Holy Rood (Oxford)

St John the Evangelist (Wallingford)

St Peter (Eynsham)

17:30 (Véspera)

Our Lady Help of Christians (Cowley)

Our Lady of Caversham & St Anne

18:00 (Véspera)

Blessed Dominic Barberi (Littlemore)

Holy Trinity (Chipping Norton)

Immaculate Conception (Bicester)

Our Lady & St John (Goring-on-Thames)

Our Lady of Lourdes (Wheatley)

Sacred Heart (Henley-on-Thames)

Neocatechumenal

Ss John Fisher & Thomas More (Burford)

St Birinus (Dorchester-on-Thames)

St Gregory & St Augustine (Oxford)

St John Vianney (Wantage)

St Joseph (Carterton)

St Joseph (Thame)

St Thomas More (Kidlington)

18:15 (Véspera)

Priory of the Holy Spirit (Blackfriars)

18:30 (Véspera)

English Martyrs (Didcot)

Our Lady & St Hugh of Lincoln (Witney)

Our Lady of the Rosary (North Hinksey)

St Aloysius (Oxford Oratory)

St Anthony of Padua (Headington)

St Edmund & St Frideswide (Greyfriars)

19:30 (Véspera)

Português

Holy Rood (Oxford)

08:00

Priory of the Holy Spirit (Blackfriars)

Extraordinary
Form

St Aloysius (Oxford Oratory)

St Gregory & St Augustine (Oxford)

08:30

Our Lady & St Hugh of Lincoln (Witney)

Sacred Heart (Henley-on-Thames)

1st Sun

St Thomas of Canterbury (Wroxton)

08:45

Our Lady & St Edmund of Abingdon (Abingdon)

St John the Evangelist (Banbury)

09:00

Blessed Hugh Faringdon (Faringdon)

Corpus Christi (Headington)

English Martyrs (Didcot)

Immaculate Conception (Bicester)

Oxford University Catholic Chaplaincy (Oxford)

Ss Peter & Paul (Church of England)

St Edmund & St Frideswide (Greyfriars)

St Edmund Campion (Watlington)

St Joseph (Thame)

09:15

Our Lady of the Rosary (North Hinksey)

Ss John Fisher & Thomas More (Burford)

09:30

Priory of the Holy Spirit (Blackfriars)

Sacred Heart (Blackbird Leys)

St Aloysius (Oxford Oratory)

St Hugh of Lincoln (Woodstock)

St Mary (East Hendred)

St Teresa of Lisieux (Charlbury)

10:00

Holy Trinity (Hethe)

Our Lady & St Hugh of Lincoln (Witney)

Our Lady & St John (Goring-on-Thames)

Our Lady Help of Christians (Cowley)

Our Lady of Caversham & St Anne

St Anthony of Padua (Headington)

St Joseph the Worker (Banbury)

St Peter (Eynsham)

10:15

Our Lady & St Edmund of Abingdon (Abingdon)

10:30

Chapel of the Blessed Trinity (Stonor)

Sacred Heart (Henley-on-Thames)

St Gregory & St Augustine (Oxford)

11:00

Blessed Dominic Barberi (Littlemore)

Corpus Christi (Headington)

Holy Trinity (Chipping Norton)

Immaculate Conception (Bicester)

Oxford University Catholic Chaplaincy (Oxford)

Ss John Fisher & Thomas More (Burford)

Latin

St Aloysius (Oxford Oratory)

St Birinus (Dorchester-on-Thames)

St Edmund & St Frideswide (Greyfriars)

St John Vianney (Wantage)

St John the Evangelist (Wallingford)

St Joseph (Carterton)

St Joseph (Thame)

St Thomas More (Kidlington)

11:15

Holy Rood (Oxford)

St John the Evangelist (Banbury)

11:30

Christ the King (Woodcote)

12:00

Latin,
Extra.Form

Holy Trinity (Hethe)

Polski

St Anthony of Padua (Headington)

17:30

St Edmund & St Frideswide (Greyfriars)

St Joseph the Worker (Banbury)

17:45

Oxford University Catholic Chaplaincy (Oxford)

18:00

Sacred Heart (Blackbird Leys)

18:15

Priory of the Holy Spirit (Blackfriars)

18:30

Corpus Christi (Headington)

Our Lady & St Edmund of Abingdon (Abingdon)

Our Lady of Caversham & St Anne

St Aloysius (Oxford Oratory)

21:00

Oxford University Catholic Chaplaincy (Oxford)