Your browser prefers English. Switch Language?

Missas no Domingo em Home Counties

14:00 (Véspera)

4th
Sat, S-Malankara

Holy Ghost (Luton)

16:00 (Véspera)

Italiano

St Augustine (Hoddesdon)

16:30 (Véspera)

Brigettine Convent (Iver Heath)

17:00 (Véspera)

Good Shepherd (Haddenham)

Our Lady of All Creation (Hemel Hempstead East)

Our Lady of Grace (Booker)

St Paul (Cheshunt)

St Saviour (Abbots Langley)

St Thomas, Apostle (Caddington)

17:30 (Véspera)

Ecumenical Church of Christ the Cornerstone (Milton Keynes)

St Bernardine of Siena (Buckingham)

St John Fisher (Redbourn)

St Joseph (Gerrards Cross)

St Martin de Porres (Cuffley)

18:00 (Véspera)

Christ the King (Bedford)

Church of the Transfiguration (Stevenage Old Town)

Corpus Christi (Tring)

Polski

Divine Mercy & Our Lady Queen of Poland (Polish Church)

Holy Cross (Bedford)

Holy Family (Luton)

Holy Rood (Watford)

Immaculate Conception & St Joseph (Hertford)

Immaculate Heart of Mary (Great Missenden)

Mary Immaculate & St Peter (New Barnet)

Mary, Mother of God (Ponders End)

Marychurch (Hatfield)

Our Lady & St Michael (Garston)

Our Lady & St Vincent (Potters Bar)

Our Lady Immaculate & St Andrew (Hitchin)

Polski

Our Lady of Czestochowa - Polish (Dunstable)

Our Lady of Lourdes (Harpenden)

Our Lady of Lourdes (Bedgrove)

Our Lady of Lourdes (Aylesbury)

Our Lady of Peace (Burnham)

Our Lady, Queen of Apostles (Welwyn Garden City East)

Sacred Heart (Leighton Buzzard)

Sacred Heart (Flitwick)

Sacred Heart of Jesus & St John the Evangelist (Bushey)

Ss Alban & Stephen (St Albans)

St Aidan (Little Chalfont)

St Augustine (Datchet)

St Bartholomew (St Albans)

St Bede (Croxley Green)

St Edward The Confessor (Shenley Church End, Milton Keynes)

St John Fisher (Chorleywood)

St John the Evangelist (Mill End)

St Joseph (Stevenage)

St Joseph (Carpenders Park)

St Joseph (Aylesbury)

St Joseph & English Martyrs (Bishop's Stortford)

St Mary (Dunstable)

St Mary & St Joseph (Boxmoor)

St Teresa (Beaconsfield)

St Teresa of the Child Jesus (Borehamwood)

St Thomas Aquinas (Bletchley)

St Thomas More (Knebworth)

St Thomas of Canterbury (Puckeridge)

18:30 (Véspera)

Holy Trinity & St Augustine of Canterbury (Baldock)

Mary Immaculate & St Gregory the Great (Barnet)

Our Lady Help of Christians & St Lawrence (Olney)

Our Lady of the Immaculate Conception & St Joseph (Waltham Cross)

Our Lady, Mother of the Saviour (Chipperfield)

Sacred Heart (Stopsley)

Sacred Heart of Jesus & St Joseph (Ware)

St Augustine (Hoddesdon)

St Francis de Sales (Wolverton)

St Hilda (Stevenage)

St Joseph (Luton)

St Martin de Porres (Luton)

St Mary (Woburn Sands)

St Peter (Biggleswade)

St Teresa of the Child Jesus (Princes Risborough)

St Thomas of Canterbury & the English Martyrs (Royston)

19:00 (Véspera)

Polski

Sacred Heart of Jesus & St Cuthbert (Polish Church)

St Hugh of Lincoln (Letchworth)

20:00 (Véspera)

Polski

Our Lady of the Immaculate Conception & St Joseph (Waltham Cross)

07:30

St Thomas Aquinas (Bletchley)

07:45

St Joseph (Gerrards Cross)

08:00

Polski

Divine Mercy & Our Lady Queen of Poland (Polish Church)

Holy Rood (Watford)

Mary Immaculate & St Gregory the Great (Barnet)

Mary, Mother of God (Ponders End)

Polski

Our Lady of Lourdes (Aylesbury)

Polski

Our Lady of Lourdes (Bedgrove)

Tridentine

Our Lady of Perpetual Succour (Chesham Bois)

Ss Alban & Stephen (St Albans)

Ss Philip & James (Brickhill)

St Bonaventure (Welwyn Garden City)

St Hugh of Lincoln (Letchworth)

St Mary (Woburn Sands)

St Teresa of the Child Jesus (Princes Risborough)

St Thomas More (Knebworth)

08:15

Holy Child and St Joseph (Midland Road)

08:30

Extraordinary
Form

Christ the King (Bedford)

Good Shepherd (Shenley)

Holy Ghost (Luton)

Holy Trinity & St Augustine of Canterbury (Baldock)

Immaculate Conception & St Joseph (Hertford)

Our Lady & St Michael (Garston)

Our Lady Help of Christians (Rickmansworth)

Our Lady Immaculate & St Andrew (Hitchin)

Our Lady of Lourdes (Harpenden)

Our Lady of the Immaculate Conception & St Joseph (Waltham Cross)

Sacred Heart (Berkhamsted)

NOT Aug

Sacred Heart of Jesus & St John the Evangelist (Bushey)

Sacred Heart of Jesus & St Joseph (Ware)

Ss John Fisher and Thomas More (Borehamwood North)

St Bartholomew (St Albans)

St Joseph (Carpenders Park)

St Saviour (Abbots Langley)

08:45

Ordinariate

St Mark (Hemel Hempstead West)

St Mary & St Joseph (Boxmoor)

St Teresa (Beaconsfield)

09:00

All Saints (Bletchley)

Brigettine Convent (Iver Heath)

Church of the Resurrection (Highfield & Grovehill, Hemel Hempstead)

Church of the Transfiguration (Stevenage Old Town)

Holy Family (Luton)

Holy Redeemer (Slough)

Most Holy Redeemer (Sawbridgeworth)

NOT
Jul-Aug

Our Lady & St Vincent (Potters Bar)

Polski

Our Lady of Czestochowa - Polish (Dunstable)

Sacred Heart (Flitwick)

Sacred Heart (Leighton Buzzard)

Sacred Heart (Stopsley)

St Augustine (Milton Keynes)

St Augustine (High Wycombe)

St Bede (Newport Pagnell)

St Columba (Chesham)

St Elizabeth (Toddington)

St Francis of Assisi (Shefford)

1st
Sun ONLY

St Gilbert (Eton Wick)

St Helen (Watford North)

St John Fisher (Chorleywood)

St John Fisher (Redbourn)

St John Fisher Mass Centre (Marshalswick)

St Joseph (Gerrards Cross)

St Joseph (Luton)

St Joseph & English Martyrs (Bishop's Stortford)

St Margaret of Scotland (Luton)

St Martin de Porres (Cuffley)

St Martin de Porres (Luton)

St Paul (Cheshunt)

St Peter (Marlow)

St Thomas of Canterbury & the English Martyrs (Royston)

St Wulstan (High Wycombe)

09:15

Holy Cross (Bedford)

St Anne (Wendover)

St Augustine (Hoddesdon)

St Mary Magdalene (Stony Stratford)

St Peter (Hatfield South)

St Richard of Chichester (Buntingford)

09:30

Good Shepherd (Haddenham)

Guardian Angels (Aylesbury)

Holy Child and St Joseph (Midland Road)

Holy Family (Welwyn Garden City Digswell)

Holy Rood (Watford)

Mary Immaculate & St Gregory the Great (Barnet)

Mary Immaculate & St Peter (New Barnet)

Mary, Mother of God (Ponders End)

Most Holy Name (Denham)

Our Lady Help of Christians (Luton)

Our Lady of Ransom (Kempston)

Our Lady of Sorrows (Eton)

Polski

Our Lady of the Immaculate Conception & St Joseph (Waltham Cross)

Polski

Sacred Heart of Jesus & St Cuthbert (Polish Church)

Ss Alban & Stephen (St Albans)

St Edward The Confessor (Shenley Church End, Milton Keynes)

St Hilda (Stevenage)

St Hugh of Lincoln (Letchworth)

St Joseph (Aylesbury)

St Mary (Dunstable)

St Thomas More (Welham Green)

09:45

Our Lady of Lourdes (Harpenden)

Our Lady of Peace (Burnham)

10:00

Christ the King (Bedford)

Polski

Divine Mercy & Our Lady Queen of Poland (Polish Church)

Holy Ghost (Luton)

Our Lady & St Michael (Garston)

Jul-Aug

Our Lady & St Vincent (Potters Bar)

Our Lady of Lourdes (Milton Keynes)

Our Lady of Perpetual Succour (Chesham Bois)

Our Lady, Mother of the Saviour (Chipperfield)

Aug
ONLY

Sacred Heart of Jesus & St John the Evangelist (Bushey)

St Anthony of Padua (Radlett)

St Bede (Croxley Green)

St Dunstan (Bourne End)

St Joseph (Stevenage)

St Teresa of the Child Jesus (Borehamwood)

St Teresa of the Child Jesus (Princes Risborough)

St Thomas More (Knebworth)

10:15

Priory of Our Lady of Peace (Turvey Abbey)

Sacred Heart (Berkhamsted)

St Frances Cabrini (Italian Church)

St Mark (Hemel Hempstead West)

10:30

Holy Trinity & St Augustine of Canterbury (Baldock)

Immaculate Conception & St Joseph (Hertford)

Our Lady Help of Christians & St Lawrence (Olney)

Our Lady Immaculate & St Andrew (Hitchin)

Our Lady of All Creation (Hemel Hempstead East)

Sacred Heart (Leighton Buzzard)

NOT Aug

Sacred Heart of Jesus & St John the Evangelist (Bushey)

Sacred Heart of Jesus & St Joseph (Ware)

St Bartholomew (St Albans)

St Bonaventure (Welwyn Garden City)

St John the Apostle (Luton)

St John the Evangelist (Mill End)

St Joseph (Carpenders Park)

St Mary (Woburn Sands)

St Thomas of Canterbury & the English Martyrs (Royston)

10:45

Our Lady of Lourdes (Aylesbury)

Our Lady of Lourdes (Bedgrove)

11:00

All Saints (Bletchley)

Carmelite Monastery (Ware)

Holy Child and St Joseph (Midland Road)

Holy Redeemer (Slough)

Holy Rood (Watford)

Immaculate Heart of Mary (Great Missenden)

Mary Immaculate & St Peter (New Barnet)

Mary, Mother of God (Ponders End)

Marychurch (Hatfield)

NOT
Jul-Aug

Our Lady & St Vincent (Potters Bar)

Our Lady Help of Christians (Rickmansworth)

Polski

Our Lady of Czestochowa - Polish (Dunstable)

Our Lady of Grace (Booker)

Our Lady of Light (Long Crendon)

Our Lady of the Immaculate Conception & St Joseph (Waltham Cross)

Sacred Heart (Stopsley)

Polski

Sacred Heart of Jesus & St Cuthbert (Polish Church)

Ss Philip & James (Brickhill)

St Aidan (Little Chalfont)

St Augustine (Milton Keynes)

St Augustine (High Wycombe)

St Bernardine of Siena (Buckingham)

St Helen (Watford North)

St Hilda (Stevenage)

St Joseph (Gerrards Cross)

St Joseph (Luton)

St Joseph & English Martyrs (Bishop's Stortford)

St Laurence (Church of England) (Winslow)

St Margaret of Scotland (Luton)

St Martin de Porres (Cuffley)

St Martin de Porres (Luton)

St Paul (Cheshunt)

St Peter (Hatfield South)

St Peter (Biggleswade)

St Peter (Marlow)

St Thomas More (Wheathampstead)

Polski

St Wulstan (High Wycombe)

11:15

Holy Cross (Much Hadham)

Mary Immaculate & St Gregory the Great (Barnet)

St Augustine (Hoddesdon)

St Augustine (Datchet)

St Edmund & English Martyrs (Old Hall Green)

11:30

Holy Ghost (Luton)

Our Lady Help of Christians (Luton)

Our Lady of Lourdes (Harpenden)

Our Lady, Queen of Apostles (Welwyn Garden City East)

Our Lady, St Mary of Walsingham (London Colney)

Ss Alban & Stephen (St Albans)

St Clare (Aylesbury)

St Frances Cabrini (Italian Church)

St Francis de Sales (Wolverton)

St Hugh of Lincoln (Letchworth)

St Saviour (Abbots Langley)

St Teresa (Beaconsfield)

St Vincent (Houghton Regis)

11:45

St Mary & St Joseph (Boxmoor)

12:00

Corpus Christi (Tring)

Polski

Divine Mercy & Our Lady Queen of Poland (Polish Church)

Holy Family (Luton)

Our Lady & St Michael (Garston)

Our Lady of All Creation (Hemel Hempstead East)

Ss John Fisher and Thomas More (Borehamwood North)

1st
Sun, Polski

St Columba (Chesham)

St Joseph (Stevenage)

12:15

Polski

Immaculate Heart of Mary (Great Missenden)

12:30

Mary, Mother of God (Ponders End)

Our Lady of the Immaculate Conception & St Joseph (Waltham Cross)

13:00

Polski

St Hugh of Lincoln (Letchworth)

13:30

Polski

St Augustine (Milton Keynes)

14:15

Polski

Holy Rood (Watford)

15:00

1st
Sun, Extra.Form

Holy Trinity & St Augustine of Canterbury (Baldock)

1st,3rd;Ukrainian

Our Lady of the Immaculate Conception & St Joseph (Waltham Cross)

16:00

2nd
4th Sun; Polski

Ss Alban & Stephen (St Albans)

17:00

Holy Rood (Watford)

Our Lady Help of Christians (Luton)

Our Lady Immaculate & St Andrew (Hitchin)

Italiano

Our Lady of the Immaculate Conception & St Joseph (Waltham Cross)

1st
Sun, Latin

St Augustine (Hoddesdon)

St Thomas More (Wheathampstead)

17:15

St Francis of Assisi (Shefford)

17:30

Polski

Our Lady of Czestochowa - Polish (Dunstable)

St Joseph (Gerrards Cross)

St Peter (Marlow)

18:00

Polski

Divine Mercy & Our Lady Queen of Poland (Polish Church)

Guardian Angels (Aylesbury)

Holy Family (Welwyn Garden City Digswell)

Immaculate Conception & St Joseph (Hertford)

Mary Immaculate & St Peter (New Barnet)

Mary, Mother of God (Ponders End)

Our Lady Help of Christians (Rickmansworth)

Polski

Our Lady of Grace (Booker)

St Augustine (High Wycombe)

St Bede (Croxley Green)

St Columba (Chesham)

St Frances Cabrini (Italian Church)

St Helen (Watford North)

St Joseph & English Martyrs (Bishop's Stortford)

St Peter (Hatfield South)

18:30

All Saints (Bletchley)

Holy Child and St Joseph (Midland Road)

Mary Immaculate & St Gregory the Great (Barnet)

Our Lady of the Immaculate Conception & St Joseph (Waltham Cross)

St Augustine (Milton Keynes)

19:00

Polski

Holy Ghost (Luton)

Polski

Sacred Heart of Jesus & St Cuthbert (Polish Church)

Ss Alban & Stephen (St Albans)