Your browser prefers English. Switch Language?

Missas durante a semana em South London

07:00

Our Lady of Victories (Clapham Common)

Latin

St Bede (Clapham Park)

07:30

St Andrew (Thornton Heath)

St Bartholomew (Norbury)

M-W-F

St John the Baptist (Purley)

08:00

Holy Cross (Carshalton)

St Patrick (Waterloo)

-Tu---

Our Lady of the Rosary (Sutton Surrey)

08:30

Convent of Handmaids of Mary (Clapham Park)

-Tu---

St Gertrude (Bermondsey South)

09:00

Sacred Heart (Camberwell)

MTuW-F

Faithful Virgin (Upper Norwood)

--W--

Ss Simon & Jude (Streatham Hill)

09:15

Good Shepherd (New Addington)

MTu-Th-

St Dominic (Waddon)

--WThF

St Peter & the Guardian Angels (Rotherhithe)

09:30

Our Lady of Sorrows (Peckham)

Our Lady of the Immaculate Conception (Surrey Docks)

St Anne (Vauxhall)

St Chad (South Norwood)

St Margaret of Scotland (Carshalton Beeches)

St Thomas More (Dulwich)

MTu-ThF

English Martyrs (Streatham)

MTu-ThF

St Aidan (Coulsdon)

M-WThF

St Francis of Sales & St Gertrude (Stockwell)

-TuWThF

Corpus Christi (Brixton)

-TuWThF

Most Holy Trinity (Dockhead)

-TuWThF

St Matthew (West Norwood)

-Tu-Th-

Holy Family (Sutton Green)

--WThF

Holy Family (Sanderstead)

--WThF

Ss Philip & James (Herne Hill)

10:00

Our Lady of Reparation (West Croydon)

Our Lady of the Annunciation (Addiscombe)

Our Lady of the Rosary (Brixton)

St Andrew (Thornton Heath)

St Bartholomew (Norbury)

St Columba (Selsdon)

St Elphege (Wallington)

St James the Great (Peckham Rye)

St John the Baptist (Purley)

St Mary Help of Christians (Old Coulsdon)

MTuWTh-

Holy Cross (Carshalton)

MTuWTh-

St Margaret Clitherow (Dulwich Wood Park)

MTu-ThF

St Christopher (Cheam)

M-WThF

Our Lady of the Rosary (Sutton Surrey)

M-W-F

St Gertrude (Bermondsey South)

-TuWThF

St Gertrude (South Croydon)

--WThF

St Matthias (Worcester Park)

10:30

Our Lady of the Immaculate Conception (Surrey Docks)

11:00

St Bede (Clapham Park)

12:00

--W--
Italian

Holy Redeemer (Scalabrini Centre)

----F

Holy Cross (Carshalton)

12:10

Our Lady of Reparation (West Croydon)

12:15

Latin

St Bede (Clapham Park)

12:30

Our Lady of Victories (Clapham Common)

-TuWThF

St Patrick (Waterloo)

12:35

-TuWThF

Our Lady of La Salette & St Joseph (Bermondsey)

-TuWThF

Precious Blood (Borough)

18:00

---Th-

St Gertrude (Bermondsey South)

18:30

M----

St Bede (Clapham Park)

----F

St Margaret Clitherow (Dulwich Wood Park)

18:45

Our Lady of Reparation (West Croydon)

19:00

Sacred Heart (Camberwell)

-Tu---

Holy Family (Sanderstead)

--W-F

St Dominic (Waddon)

--W--

St James the Great (Peckham Rye)

19:30

M----
Latin

St Bede (Clapham Park)

-TuWThF
Português

Holy Redeemer (Scalabrini Centre)

-Tu---

St Peter & the Guardian Angels (Rotherhithe)

--W-F
Slovak

Our Lady of La Salette & St Joseph (Bermondsey)

--W--

English Martyrs (Streatham)

---Th-

Our Lady of the Annunciation (Addiscombe)

20:00

----F

St Bartholomew (Norbury)