Your browser prefers English. Switch Language?

Misas en días laborales Home Counties

07:00

St Joseph (Gerrards Cross)

check
newsletter

Our Lady Help of Christians (Luton)

07:30

Brigettine Convent (Iver Heath)

-TuW--

Holy Child and St Joseph (Midland Road)

---Th-

Immaculate Conception & St Joseph (Hertford)

---Th-

St Bartholomew (St Albans)

08:00

Carmelite Monastery (Ware)

MTu---Polski

Immaculate Heart of Mary (Great Missenden)

MTu---
at Carmel

Sacred Heart of Jesus & St Joseph (Ware)

08:30

Holy Rood (Watford)

M---F

Priory of Our Lady of Peace (Turvey Abbey)

----F

St Thomas Aquinas (Bletchley)

09:00

St Joseph (Gerrards Cross)

MTu-ThF

Holy Redeemer (Slough)

M-W--

Holy Ghost (Luton)

-TuW--

St Bartholomew (St Albans)

-Tu---

St Peter (Marlow)

--W--

St Laurence (Church of England) (Winslow)

----F

Our Lady of Perpetual Succour (Chesham Bois)

09:15

MTuW-F

Our Lady of Lourdes (Harpenden)

MTuW--

St Augustine (Hoddesdon)

MTu-ThF

St Teresa of the Child Jesus (Borehamwood)

M--ThF

St Joseph (Stevenage)

--WThF

Sacred Heart of Jesus & St John the Evangelist (Bushey)

--WThF

St Joseph (Carpenders Park)

--WThF

St Thomas of Canterbury & the English Martyrs (Royston)

09:20

MTuWTh-

St Bernardine of Siena (Buckingham)

09:30

Good Shepherd (Haddenham)

Mary Immaculate & St Peter (New Barnet)

Sacred Heart (Leighton Buzzard)

Sacred Heart (Stopsley)

St Aidan (Little Chalfont)

St Joseph & English Martyrs (Bishop's Stortford)

MTuWTh-

St Augustine (Milton Keynes)

MTuWTh-

St Hugh of Lincoln (Letchworth)

MTuW-F

Church of the Transfiguration (Stevenage Old Town)

MTuW-F

Our Lady & St Michael (Garston)

MTuW-F

St Paul (Cheshunt)

MTuW-F

St Peter (Hatfield South)

MTu-ThF

Marychurch (Hatfield)

MTu-ThF

Our Lady Help of Christians (Rickmansworth)

MTu-ThF

St Joseph (Luton)

MTu-Th-
Polski

Divine Mercy & Our Lady Queen of Poland (Polish Church)

MTu-Th-
Polski

Sacred Heart of Jesus & St Cuthbert (Polish Church)

MTu--F

Our Lady of Peace (Burnham)

MTu--F

St Martin de Porres (Luton)

MTu---

Our Lady of Perpetual Succour (Chesham Bois)

MTu---

St Hilda (Stevenage)

M-WThF

St Teresa (Beaconsfield)

M-W-F

St Peter (Biggleswade)

M-W---

Ss Philip & James (Brickhill)

M-W--

St John the Evangelist (Mill End)

M--ThF

Our Lady of Lourdes (Aylesbury)

M--ThF

Our Lady of Lourdes (Bedgrove)

M---F

Our Lady of Grace (Booker)

M----

Our Lady, Queen of Apostles (Welwyn Garden City East)

-TuWThF

St Thomas More (Knebworth)

-TuW-F

St Mary (Dunstable)

-Tu-ThF

Holy Cross (Bedford)

-Tu-Th-

St Francis of Assisi (Shefford)

-Tu-Th-

St Richard of Chichester (Buntingford)

-Tu-Th-

St Thomas More (Wheathampstead)

-Tu-Th-

St Wulstan (High Wycombe)

-Tu--F

Guardian Angels (Aylesbury)

-Tu--F

St Bonaventure (Welwyn Garden City)

-Tu--F

St Dunstan (Bourne End)

-Tu--F

St John Fisher (Chorleywood)

-Tu---

Sacred Heart (Flitwick)

--WThF

St Edward The Confessor (Shenley Church End, Milton Keynes)

--WTh-

Holy Family (Welwyn Garden City Digswell)

--W--

Good Shepherd (Shenley)

--W--

Immaculate Heart of Mary (Great Missenden)

---ThF

St Augustine (Datchet)

---Th-

St Columba (Chesham)

----F

St Bartholomew (St Albans)

except
Aug

St Augustine (High Wycombe)

10:00

Mary Immaculate & St Gregory the Great (Barnet)

Our Lady Immaculate & St Andrew (Hitchin)

Our Lady of the Immaculate Conception & St Joseph (Waltham Cross)

Ss Alban & Stephen (St Albans)

St Bede (Croxley Green)

St Saviour (Abbots Langley)

MTuWTh-

Holy Trinity & St Augustine of Canterbury (Baldock)

MTuWTh-

St Helen (Watford North)

MTuWTh-

St Teresa of the Child Jesus (Princes Risborough)

MTu-ThF

St Mary (Woburn Sands)

MTu---

Our Lady of All Creation (Hemel Hempstead East)

M-WThF
Polski

Our Lady of Czestochowa (Polish church, Dunstable)

M-WThF

St Peter (Marlow)

M-W-F

St Joseph (Aylesbury)

M-W--

Immaculate Conception & St Joseph (Hertford)

M-W--

St Thomas Aquinas (Bletchley)

M--Th-

Corpus Christi (Tring)

M--Th-

Our Lady, St Mary of Walsingham (London Colney)

M--Th-

St Vincent (Houghton Regis)

M---F

Holy Family (Luton)

-TuWThF

Our Lady & St Vincent (Potters Bar)

-TuWTh-

Christ the King (Bedford)

-TuW-F

Sacred Heart (Berkhamsted)

-Tu-Th-

All Saints (Bletchley)

-Tu-Th-

Our Lady Help of Christians & St Lawrence (Olney)

-Tu-Th-

St John the Apostle (Luton)

-Tu--F

Our Lady, Mother of the Saviour (Chipperfield)

-Tu---

St Anthony of Padua (Radlett)

-Tu---

St Clare (Aylesbury)

-Tu---

St Francis de Sales (Wolverton)

--WTh-

Sacred Heart of Jesus & St Joseph (Ware)

--W-F

St Mary & St Joseph (Boxmoor)

--W--

Church of the Resurrection (Highfield & Grovehill, Hemel Hempstead)

----F

Sacred Heart (Flitwick)

----F

St Bede (Newport Pagnell)

10:15

-Tu---

St Anne (Wendover)

--W-F
Polski

Divine Mercy & Our Lady Queen of Poland (Polish Church)

10:30

---Th-

Our Lady of Peace (Burnham)

----F

St Richard of Chichester (Buntingford)

10:45

Holy Child and St Joseph (Midland Road)

11:00

-Tu--F
Polski

St Augustine (High Wycombe)

--W--
Polski

Our Lady of the Immaculate Conception & St Joseph (Waltham Cross)

---Th-

Our Lady of Lourdes (Harpenden)

----F

St Wulstan (High Wycombe)

11:50

-TuWTh-

Priory of Our Lady of Peace (Turvey Abbey)

12:00

Holy Rood (Watford)

M---F

St Mary Magdalene (Stony Stratford)

M----

St Bartholomew (St Albans)

----F

Cathedral of St Alban (Church of England)

----F

Christ the King (Bedford)

----F

Sacred Heart of Jesus & St Joseph (Ware)

----F

St Augustine (Hoddesdon)

12:15

-Tu--F

Immaculate Conception & St Joseph (Hertford)

12:30

M-W--

Ecumenical Church of Christ the Cornerstone (Milton Keynes)

---Th-

St Mary & St Joseph (Boxmoor)

12:45

Our Lady Help of Christians (Luton)

13:15

---Th-

Watford General Hospital chapel

13:30

-Tu----
term time

St Mark (Hemel Hempstead West)

14:15

----F

St Thomas of Canterbury (Puckeridge)

15:00

----F
Polski

Sacred Heart of Jesus & St Cuthbert (Polish Church)

17:30

----F

St Teresa of the Child Jesus (Princes Risborough)

18:00

-Tu---

St Joseph (Carpenders Park)

---Th-

Our Lady of Ransom (Kempston)

----F

St Helen (Watford North)

18:30

-Tu---

Our Lady of Lourdes (Aylesbury)

---Th-

St Martin de Porres (Luton)

----F

Our Lady of All Creation (Hemel Hempstead East)

-Tu

Our Lady of Lourdes (Bedgrove)

19:00

M-W-F

Ss Alban & Stephen (St Albans)

M----

Christ the King (Bedford)

-Tu--F

Our Lady, Queen of Apostles (Welwyn Garden City East)

-Tu---

St Columba (Chesham)

--W--
Polski

Our Lady of Czestochowa (Polish church, Dunstable)

--W--
Polski

Sacred Heart of Jesus & St Cuthbert (Polish Church)

--W--

St Joseph (Stevenage)

---Th-

Our Lady of Perpetual Succour (Chesham Bois)

---Th-

St Peter (Hatfield South)

----F

Holy Rood (Watford)

----F

St Augustine (Milton Keynes)

----F

St Bernardine of Siena (Buckingham)

Polski

Divine Mercy & Our Lady Queen of Poland (Polish Church)

19:15

M----

St Thomas More (Knebworth)

19:30

-Tu-ThF

Holy Ghost (Luton)

-Tu---

Sacred Heart of Jesus & St John the Evangelist (Bushey)

-Tu---

St Edward The Confessor (Shenley Church End, Milton Keynes)

-Tu---

St Thomas of Canterbury & the English Martyrs (Royston)

--W--

Marychurch (Hatfield)

---Th-
Polski

St Augustine (Milton Keynes)

19:45

--W--

St Mark (Hemel Hempstead West)

20:00

---Th-

St Hilda (Stevenage)