Your browser prefers English. Switch Language?

Sonntagsmessen in North Yorkshire

4.00pm (Abend)

Our Lady of Mount Grace (Osmotherly)

winter

St Edward the Confessor (Scarborough)

Nov-Mar

St Mary (Filey)

5.00pm (Abend)

St Stephen (Skipton)

5.15pm (Abend)

St Joseph (York)

5.30pm (Abend)

Our Lady of Perpetual Help (Market Weighton)

St Joseph (Harrogate)

St Joseph (Green Hammerton)

St Margaret Clitherow (Great Ayton)

St Wilfrid (Ripon)

5.45pm (Abend)

St John the Evangelist (Easingwold)

6.00pm (Abend)

English Martyrs (York)

Our Lady & St Benedict (Ampleforth)

Sacred Heart (Northallerton)

Ss Mary & Michael (Settle)

St Aelred (York)

St Joseph (Bishop Thornton)

St Joseph (Tadcaster)

St Margaret Clitherow (Haxby)

St Mary (Knaresborough)

r (Selby)

Apr-Oct

St Mary (Filey)

6.15pm (Abend)

Our Lady Immaculate & St Robert (Harrogate)

6.30pm (Abend)

Our Lady & St Chad (Kirkbymoorside)

Our Lady Immaculate (Pateley Bridge)

Our Lady Sea of the Sea (Staithes)

Our Lady of the Sacred Heart (Lealholm)

Ss Leonard & Mary (Malton)

St Aelred of Rievaulx (Harrogate)

St Hilda (Whitby)

St Joseph & St Francis Xavier (Richmond)

St Wilfrid (York)

summer

St Edward the Confessor (Scarborough)

8.00am

St Joseph (Harrogate)

Apr-Sep

St Joseph (Pickering)

8.30am

Ss Simon & Jude (Ulshaw Bridge)

St Wilfrid (York)

Oct-Mar

St Joseph (Pickering)

9.00am

English Martyrs (Sleights)

Our Lady & the Holy Angles (Gilling East)

Our Lady Immaculate & St Robert (Harrogate)

Sacred Heart (Northallerton)

St Aidan (Oswaldkirk)

St George (Eastfield)

St Joseph (Tadcaster)

St Joseph the Worker (Sherbur-in-Elmet)

St Margaret Clitherow (Haxby)

St Mary (Helmsley)

St Mary (Crathorne)

9.30am

Our Lady (Acomb)

Ss Leonard & Mary (Malton)

St Aelred (York)

St Boniface (Bentham)

St Hedda (Egton Bridge)

St Joseph (York)

St Joseph & St Francis Xavier (Richmond)

St Stephen (Skipton)

r (Selby)

Polski

St Peter (Scarbrough)

10.00am

Ampleforth Abbey

Our Lady & St Benedict (Ampleforth)

Ss Peter & Paul (Leyburn)

St Aelred of Rievaulx (Harrogate)

St John the Evangelist (Easingwold)

St Joseph (Bishop Thornton)

St Joseph (Newby)

St Mary (Knaresborough)

St Wilfrid (Ripon)

10.15am

St John Fisher School Chapel (Harrogate)

10.30am

All Saints (Thirsk)

English Martyrs (York)

Our Lady & St Chad (Kirkbymoorside)

Our Lady of Perpetual Help (Market Weighton)

St George (York)

St Hilda (Whitby)

St Joan of Arc (Catterick Garrison)

St Mary (Filey)

St Wilfrid (York)

11.00am

Immaculate Conception & St John of Beverley (Scarthingwell)

Our Lady Immaculate (Pateley Bridge)

Our Lady Immaculate & St Robert (Harrogate)

St Anne (Ugthorpe)

St Joseph (Pickering)

St Joseph (Harrogate)

St Margaret Clitherow (Threshfield)

St Paulinus (York)

11.15am

Ss Mary & Joseph (Bedale)

Ss Mary & Michael (Settle)

St Mary (Carlton)

11.30am

St Peter (Scarbrough)

12.00pm

Stanbrook Abbey

Latin,
extra. Form

St Wilfrid (York)

5.00pm

Our Lady (Acomb)

St Mary (Knaresborough)

St Peter (Scarbrough)

6.00pm

Our Lady Immaculate & St Robert (Harrogate)

St Stephen (Skipton)

term
time

University of York Catholic Chaplaincy

6.30pm

St George (York)